9.7 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 10.12.2021 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 10.12.2021 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że w chwili obecnej panują trudne warunki do wędrówek, ze względu na grubą pokrywę śnieżną zalegającą na szlakach. W okresie weekendu przewidywany jest ponowny intensywny opad śniegu i spadek temperatur.

W wielu miejscach szlaki są nieprzetarte, a gruba warstwa ciężkiego śniegu na gałęziach drzew grozi ich połamaniem. Prosimy o szczególną ostrożność w czasie poruszania się w zalesionych częściach przebiegu szlaków. Warunki w tej chwili wymagają specjalistycznego przygotowania, odpowiedniej odzieży, raków i dokładnego zaplanowania wędrówki. Dobrą praktyką jest zgłoszenie wyjścia w stacji bieszczadzkiej grupy GOPR w Ustrzykach Górnych, oraz instalacja na telefonie aplikacji Ratunek dostępnej w sklepie Google Play. Bezpośrednio przed wyjście należy sprawdzić prognozę pogody.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X