13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 10.03.2023 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 10.03.2023 r.

Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów. W wyższych partiach gór utrzymuje się nierównomierna pokrywa śnieżna o grubości 0-40 cm (lokalnie, w miejscach akumulacji ponad 130 cm). Większe ilości śniegu zalegają przy górnych granicach lasu natomiast same połoniny miejscami są przewiane. W górach panuje I niski stopień zagrożenia lawinowego. BdPN zaleca posiadanie raczków i kijków, szlaki miejscami są oblodzone i śliskie. Należy zachować ostrożność ponieważ poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, zalega błoto pośniegowe, miejscami grunt jest odsłonięty (Uwaga! drewniane elementy pomostów i kładek również mogą być śliskie). Przypominamy – dojazd do parkingu w Bukowcu na końcowym odcinku może być trudny do pokonania dla samochodów osobowych bez napędu 4×4. Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodnicza w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie Bazy nad Roztoką.

UWAGA! Nadal obowiązuje zmiana przebiegu szlaku na ścieżce przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu”: Bukowiec – cmentarz Beniowa, jest czasowo zamknięty z powodu uszkodzenia mostu na potoku Syhłowaty. Dojście do cmentarza jest możliwe szlakiem rowerowym – powrót tą samą drogą.

Przypominamy! Każdorazowo wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Grupy Regionalnej GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Jednocześnie apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki tej aplikacji służby ratownicze są w stanie precyzyjnie usta-lić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Informacje o korytarzach zjazdowych dla narciarzy.

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X