9.7 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumKomunikat turystyczny BdPN z dnia 02.02.2024 r.

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 02.02.2024 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że warunki na szlakach turystycznych są trudne. Większość odcinków jest słabo przetartych, mniej uczęszczane są nieprzetarte. Na szlakach zalega gruba warstwa zbitego śniegu, w wielu miejscach występują oblodzenia, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 150 cm w miejscach nawianych.

W takich warunkach do wędrowania zalecane są raczki i kije trekkingowe, miejscami rakiety śnieżne. Ułatwi Wam to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Parkingi, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne.

Ze względu na wysoką pokrywę śnieżną dojazd do Bukowca jest możliwy tylko do skrzyżowania przed mostem na potoku Halicz (około 400 metrów do parkingu) Dalej, brak przejazdu!

Uwaga!

Informujemy, że w dniu 3.02.2024 r. od godz. 9.00 do 16.00 na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego odbędzie się VI Memoriał Olka Ostrowskiego w narciarstwie wysokogórskim (zgodnie z mapą).

Prosimy o uwzględnienie powyższych zmian oraz wybieranie innych tras do wędrówek. Za utrudnienia przepraszamy!

Przypominamy, że obowiązuje zakup biletów wstępu do Parku.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X