13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumI Bieszczadzki Marsz Mocy

I Bieszczadzki Marsz Mocy

Zapraszamy na I Bieszczadzki Marsz Mocy. To projekt społeczny oparty na zasadzie crowdfundingowej, który ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa i biznesu na palący problem słabej kondycji psychicznej młodzieży w Polsce. Poprzez wspólne maszerowanie dajemy szansę młodzieży na rozwijanie siły i sprawczości.

W 2021 r. dwukrotnie wzrosła liczba zachorowań nastolatków na depresję. Co najmniej 1496 dzieci i nastolatków próbowało odebrać sobie życie. 127 z nich nie udało się uratować. Pozostałe nie radzą sobie z wyzwaniami życia codziennego i kryzysami emocjonalnymi. Czekanie na pomoc od specjalisty trwa miesiącami.

Celem Bieszczadzkiego Marszu Mocy jest zebranie funduszy na stworzenie Bieszczadzkiego Centrum Mocy. Taki ośrodek ma zostać otwarty w Centrum Turystyki Aktywnej w Łobozewie Dolnym k. Ustrzyk Dolnych.

I Bieszczadzki Marsz Mocy odbędzie się 15 października. Start marszu odbędzie się na stacji Narciarskiej Laworta Sky u stóp Kamiennej Laworty (Brzegi Dolne 122) o godzinie 9:00. Trasa ma ok. 18,5 km długości a pierwszy jej odcinek – na szczyt Kamiennej Laworty, będzie można pokonać kolejką gondolową.

Zakończenie marszu zaplanowano ok. godziny 16:00 w Centrum Turystyki Aktywnej (Łobozew Dolny 61 a). Po drodze przewidywana jest przerwa i poczęstunek pod wieżą na Holicy, w wiacie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Więcej informacji na stronie: https://marszmocy.com/

 

 

Źródło: Fundacja Marka Kamińskiego

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X