Gramy Plenerowo w Zajeździe Pod Caryńską

Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zaprasza na kolejny tydzień z koncertami plenerowymi.

Początek koncertów godz. 19:30
Wstęp wolny.

 

 

W tym tygodniu wystąpią:

8.07.2020 – środa
Maciej Yooźwik

Gramy Plenerowo w Zajeździe Pod Caryńską

Maciek Yooźwik to góral świętokrzyski, ale bard bieszczadzki.

10.07.2020 – piątek
Jan Kondrak

Gramy Plenerowo w Zajeździe Pod Caryńską

Jan Kondrak to głos .Wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest też cenionym autorem i kompozytorem.Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Słusznie kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań.

Występuje w konwencji „ na głos męski i gitarę”, ewentualnie z towarzyszeniem dwóch, trzech akompaniatorów.

Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga, Jacka Kaczmarskiego)

Uroda głosu predestynuje go szczególnie do wykonywania romantycznych ballad, tchnących pobliskim stepem i wolnością, zaś temperament osobisty popycha go do kabaretowego sposobu prowadzenia koncertów.

11.07.2020 – sobota
Mała Caryna

Gramy Plenerowo w Zajeździe Pod Caryńską

Występ Łukasza Nowaka i Adama Marańdy – to duet muzyków związanych z Grupą Caryna. Jego członkowie od lat mieszkają w Łodzi i wpisują się w jej barwną, wielokulturową tradycję.

Łukasz Nowak to autor tekstów, założyciel zespołu Caryna, twórca i współtwórca programów muzycznych: „Podróże z balladą”, „Słowiańska dusza”, „Pieśni naszych czasów”.

Adam Marańda jest absolwentem zespołu szkół muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.
Dołączył do zespołu w 2014 roku ubogacając jego brzmienie wirtuozerskimi partiami skrzypiec. Obaj Panowie często koncertują jako duet. Na ich występ złożą się kompozycje autorskie oraz najważniejsze i najbardziej znane utwory piosenki studenckiej, turystycznej i poetyckie.

 

Źródło: Zajazd Pod Caryńską

 

- Reklama -