Festiwal Wędkarstwa Muchowego w Zwierzyniu

Zapraszamy w dniach 14 -16 września 2018 r. na Festiwal Wędkarstwa Muchowego w Zwierzyniu.

Program Festiwalu będzie obejmował: koncerty zespołów muzycznych, konkurs wykonywania sztucznych much, pokaz technik wędkarstwa muchowego w specjalnie przygotowanym basenie. Jednocześnie trwać będą degustacje tradycyjnego jadła regionalnego oraz konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę regionalną”. Późnym wieczorem odbędą się pokazy mody i filmów o tematyce wędkarskiej.

Okolice Zwierzynia opływa jedna z najpiękniejszych polskich rzek- San. To właśnie tutaj, u wylotu zimnej i natlenionej wody ze skalnej sztolni ma swój początek słynny odcinek specjalny Sanu. Można śmiało nazwać go rajem dla wędkarzy muchowych. Krystalicznie czysta woda ściąga wędkarzy z całej Polski oraz najdalszych nawet zakątków świata. Odcinek specjalny ( w skrócie OS San) mierzy około 8 kilometrów. Dopuszczona metoda połowu to „sztuczna muszka”. Obowiązuje zasada „złów i wypuść” popularnie zwana no kill.

Miejscowość słynie także z niezwykłego miejsca jakim jest Cudowne Źródełko. Cudowne Źródełko znajdujące się w Zwierzyniu to cel wielu wycieczek i pielgrzymek. Od ponad 20 lat mieszkańcy Zwierzynia otaczają opieką to niezwykłe miejsce. Przeprowadzone w tym miejscu pomiary radiestezyjne wykazały, że woda ma nie tylko świetne walory smakowe, ale posiada również niebywałe walory bioenergetyczne. Pod tym względem jest to jedna z lepszych wód w kraju.

Źródło i szczegółowy program Festiwalu na stronie: www.hurch.pl

 

- Reklama -