10.1 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaArchiwumBieszczadzki Festiwal Książki 2023

Bieszczadzki Festiwal Książki 2023

W dniach 2 – 4 czerwca 2023 roku w Lesku odbędzie się trzecia edycja Bieszczadzkiego Festiwalu Książki. Wydarzenie, organizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesku, skierowane jest do miłośników literatury w każdym wieku. Wśród zaproszonych gości znajdziemy zarówno powszechnie znane nazwiska, jak i mniej popularnych, choć nie mniej wartościowych autorów – jednym z założeń Bieszczadzkiego Festiwalu Książki jest bowiem promocja lokalnych twórców.

Wydarzenie rozpocznie się 2 czerwca o godzinie 17:00 spotkaniem z Tomaszem Habdasem, podróżnikiem i blogerem, zdobywcą licznych szczytów w Polsce i na świecie. Tego samego dnia o godzinie 19:00 gościem BFK będzie Robert Małecki, jeden z najpopularniejszych autorów kryminałów i thrillerów w Polsce.

Następnego dnia, 3 czerwca, o 15:30 odbędzie się spotkanie z Bartłomiejem Kowalińskim, autorem bestsellerowych kryminałów: „W zmowie z mordercą”, „Twarz bestii”, „Potwór z Podhala”. Kolejny punkt programu, o godzinie 17:00, to spotkanie z pisarzem i pasjonatem psychologii pozytywnej Jackiem Łapińskim. O godzinie 19:00 przyjdzie czas na spotkanie z popularną aktorką teatralną i filmową oraz pisarką Laurą Łącz. Rozmowę z nią poprowadzi dziennikarz TVP Marcin Michrowski. Spotkanie zakończy się recitalem poetycko-muzycznym Laury Łącz zatytułowanym „Między mną a tobą”. Wszystkie powyższe wydarzenia odbędą się w sali widowiskowej Bieszczadzkiego Domu Kultury.

4 czerwca to dzień poświęcony najmłodszym czytelnikom. O godzinie 11:00 przy basenie Aquarius w Lesku spotkają się oni z Pawłem Gołuchem, autorem serii „Smocze Kroniki”. Będzie to okazja nie tylko do rozmowy z autorem, ale również do wspólnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

 

Źródło: Gmina Lesko

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X