Strona główna Archiwum Zmiany i plany Miejskiego Klubu Sportowego Arłamów Ustrzyki Dolne

Zmiany i plany Miejskiego Klubu Sportowego Arłamów Ustrzyki Dolne

Miejski Klub Sportowy Arłamów Ustrzyki Dolne

W dniu 12.09.2019 r. w Hotelu Arłamów odbyła się konferencja prasowa na temat podpisania umowy sponsorskiej oraz o zmianach i planach Miejskiego Klubu Sportowego Arłamów Ustrzyki Dolne.

Hotel Arłamów – jeden z najbardziej prestiżowych obiektów w Polsce, słynący z wyjątkowo szerokiej infrastruktury sportowej, a także największy pracodawca w Gminie Ustrzyki Dolne – ogłosił podczas dzisiejszej konferencji prasowej zawarcie trzyletniej umowy sponsorskiej z klubem sportowym MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne. Od tego momentu klub zmienia nazwę na MKS ARŁAMÓW Ustrzyki Dolne.

„Wierzymy, że każda firma powinna działać w sposób odpowiedzialny – wobec swoich pracowników, kontrahentów, klientów oraz społeczności lokalnej. Z tego też względu w sposób szczególny dbamy o zachowanie standardów prowadzenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu w naszej firmie. Niezwykle istotny jest dla nas rozwój regionu i życie społeczne mieszkańców gminy. Jako obiekt słynący ze sportu, a zwłaszcza z piłki nożnej i jako społecznie odpowiedzialna firma, w naturalny sposób poczuwamy się do wsparcia Miejskiego Klubu Sportowego Bieszczady Ustrzyki Dolne, tak aby mógł rozwijać swoją misję i chcemy aktywnie w tym rozwoju uczestniczyć. Cieszymy się, że wiążemy się umową z klubem na najbliższe trzy lata. Stawiamy sobie wysokie cele sportowe już od tego sezonu.” mówił Prezes Hotelu Arłamów Michał Kozak.

Aby dodatkowo zawęzić naszą współpracę, Prezes Hotelu Arłamów otrzymuje funkcję Wiceprezesa MKS Arłamów Ustrzyki Dolne”dodał Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.

fot. Hotel Arłamów

Miejski Klub Sportowy Bieszczady Ustrzyki Dolne Sp. z o.o. powstał w 2016 roku i jest kontynuatorem tradycji sportowych Klubu Sportowego Bieszczady Ustrzyki Dolne, który istniał od 1952 roku. Klub prowadzi także piłkarskie przedszkole Legii Warszawa i jest najbardziej oddaloną od Warszawy jego lokalizacją. Legia Soccer School powstała w kwietniu 2016 roku i jest pierwszą na Podkarpaciu tego typu inicjatywą. Najmłodsi w wieku 3-7 lat mają w nim szansę trenować, uczyć, ale też bawić się pod okiem doświadczonych trenerów i wychowawców z Akademii Piłkarskiej i już teraz stać się częścią rodziny Legii Warszawa.

Głównym celem tej współpracy jest wprowadzenie drużyny do III ligi piłkarskiej – do tego, jak podkreślał Prezes Klubu, niezbędny jest dobry trener. W tym celu zatrudniony został nowy trener Bogdan Kwaśnik, którego pierwszym zadaniem jest awans zespołu do 4 ligi.

„Jako Hotel Arłamów bardzo mocno promujemy zdrowy, aktywny tryb życia i poprzez współpracę z Klubem chcemy również umożliwić dzieciom z regionu lepszy rozwój w duchu sportowym, tym samym rozwoju wartości jakie są niezbędne nie tylko w sporcie ale i w dorosłym życiu. Nasza Arłamów Arena, na której trenowała polska reprezentacja w piłce nożnej, jest imponującym obiektem, który mamy nadzieję będzie również temu służył” – podsumował Michał Kozak.

Obecnie Hotel Arłamów**** to miejsce, w którym realizują się marzenia o prawdziwym wypoczynku. To oaza spokoju u wrót Bieszczad, w której goście odnajdują siebie i korzystają z ulubionej formy relaksu. To kompleksowy obiekt z widokiem na połoniny, w którym każdy detal został dobrany tak, aby podkreślić bliski związek z naturą, podkarpacką tradycją, designem i ekologią. Hotel posiada własną piłkarską arenę – boisko z naturalną murawą, na której trenowali piłkarze Polskiej Reprezentacji Piłki Nożnej podczas zgrupowań przed mistrzostwami świata i mistrzostwami Europy. Hotel posiada także największe wśród kompleksów hotelowych w kraju Centrum Sportowe, w którym można trenować 33 dyscypliny sportowych na w pełni certyfikowanych powierzchniach.

Joanna Dobrzańska
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

 

 

Źródło: Nota prasowa – Hotel Arłamów