24.5 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumZimowy Maraton Bieszczadzki odbędzie się w planowanym terminie

Zimowy Maraton Bieszczadzki odbędzie się w planowanym terminie

VII Zimowy Maraton Bieszczadzki odbędzie się w planowanym terminie. 30 i 31 stycznia 2021 r. biegacze zmierzą się z trzema dystansami w Bieszczadach. Warunki biegów zostały dostosowane do obostrzeń pandemicznych, a organizatorzy dokładają wszelkich starań, żeby zadbać o bezpieczeństwo startujących.

Jeżeli obawialiście się, że na początku przyszłego roku nie odbędą się żadne zawody to mamy dla Was doskonałą wiadomość. 30 i 31 stycznia 2021 roku zapraszamy w Bieszczady do Cisnej na VII Zimowy Maraton Bieszczadzki. Wirtualne biuro zapisów jest już czynne – zapraszamy na stronę b4sportonline.pl/zimowy_maraton_bieszczadzki/

W obecnej sytuacji my biegacze radzimy sobie na różne sposoby: bieżnia mechaniczna, trenażer na balkonie, wybiegania po terenach zielonych. Wszyscy jednak pewnie tęsknimy za udziałem w zawodach. Oczywiście, że bieganie samo w sobie jest super, a ciężkie treningi zapewniają nam uczciwie zapracowane poczucie satysfakcji (i tej wersji będziemy się trzymać), ale do podbudowania motywacji przydaje się kalendarz docelowych startów. W tym roku zorganizowanych zawodów z oczywistych przyczyn było wyjątkowo mało, a harmonogram na 2021 pozostaje co najmniej niepewny. Biegacze z niecierpliwością oczekiwali na informacje odnośnie Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego, który tradycyjnie odbywa się na początku roku.

Mirek Bieniecki Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika podkreśla „W tym roku z sukcesem zorganizowaliśmy Bieg Rzeźnika wiemy i mamy już doświadczenie w tym jak zorganizować bezpieczne zawody w warunkach pandemii. Zapraszamy wszystkich, zarówno biegaczy górskich, jak i startujących do tej pory tylko w zawodach na asfalcie”

Starty biegów zostały rozłożone na dwa dni – w sobotę i w niedzielę, 30 i 31 stycznia 2021 r. w grupach maksymalnie po 250 uczestników. Każdy z uczestników otrzyma maila z linkiem do rejestracji godziny i minuty startu, a wybór godziny i minuty startu będzie obligatoryjny. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy wystartuje w wybranym przez siebie momencie unikając przy tym standardowego tłoku na starcie. Starty na poszczególnych dystansach zostaną dodatkowo rozciągnięte w czasie.
Szczególnie podczas startu i na mecie mocno pilnowane zasady odnośnie gromadzenia się, zachowania odległości od innych osób czy obowiązku zasłaniania nosa i ust zgodnie z obowiązującymi aktami prawa. Punkty odświeżania będą zaopatrzone w wodę, a uczestnicy będą musieli zabrać ze sobą zapas jedzenia na całą trasę Biegu. Na osłodę w pakietach startowych zawodnicy znajdą zaopatrzenie w drobny prowiant.

Podczas VII edycji Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego biegacze będą mogli spróbować swoich sił na trzech dystansach. Bieg na 43 km to prawdziwe górskie zimowe bieganie, doskonale przygotowana trasa pozwoli mocno zacząć nowy sezon. Trasa na 20 km to skondensowane elementy górskiego zawodnicy doświadczą tu zarówno podejść jak i zbiegów w zimowych warunkach. Bieg na 10 km to cały start górski, na zawodników czekać będzie jedno poważne podejście, a potem już tylko zbieg do mety.

VII Zimowy Maraton Bieszczadzki to najlepsze miejsce na rozpoczęcie nowego sezonu i sprawdzenie aktualnej formy. Organizatorzy zapraszają zarówno biegaczy górskich jak i osoby startujące do tej pory wyłącznie zawodach miejskich. Bieganie na świeżym powietrzu to o w obecnej sytuacji najlepszy wybór!


Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://www.maratonbieszczadzki.pl/

 

 

Źródło: Informacja prasowa

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X