Zakończenie wakacji w Polańczyku

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystki w Solinie zaprasza 31 sierpnia /sobota/ do Polańczyka, gdzie odbędzie się kolejna impreza Solińskiego Lata 2019. Tym razem będzie to koncert zespołu BIESZCZADERSI.

Początek koncertu godz. 20:00 /Polańczyk – Amfiteatr/.

 

 

***

Zespół BIESZCZADERSI powstał w 1999 roku z inicjatywy wybitnego sanockiego gitarzysty i kompozytora Damiana Kurasza oraz muzycznego samouka z Zagórza – Jerzego Zuby. Pierwszy skład „Bieszczadersów” z Marcinem Zwonarzem (perkusja) oraz Krystianem Sidorem (gitara basowa) przy wsparciu menedżerskim Mariusza Kurasza – właściciela studia nagrań „MANEK” występując na festiwalach muzycznych w Lesku i Polanicy Zdroju zdobył przepustkę do występu na scenie głównej Pikniku Country w Mrągowie w roku 2000. Utrzymane w southern’rock’owej stylistyce kompozycje wykonywane z krakowskim perkusistą Filipem Woźniakiem spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony publiczności, jak i muzycznych krytyków. Zwieńczeniem tego okresu działalności „Bieszczadersów” stał się występ w trakcie koncert debiutów 38 Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2001 oraz, póki co jedyna w dyskografii zespołu płyta kolędowa inspirowana wielokulturowymi tradycjami muzycznymi karpackiego pogranicza. Po 2001 roku zespół występował sporadycznie w stale zmieniających się składach z czasem całkowicie zawieszając swą działalność.

Nowy, współczesny rozdział w historii „Bieszczadersów” zapoczątkowało przypadkowe latach Jerzego Zuby i klawiszowca Artura Więcławka. Owocem tego kontaktu po wielu latach przerwy stała się kompozycja „Z Łupkowa do Gdyni” zyskująca rosnącą popularność w sieci.

 

 

Źródło: GOKSiT Solina

 

- Reklama -