11,1 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 27 września, 2021
More
  Strona głównaArchiwumZajazd Pod Caryńską wznawia koncertowanie

  Zajazd Pod Caryńską wznawia koncertowanie

  Pod długiej przerwie Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych, zaprasza na wspólne plenerowe wieczory przy muzyce.

  Już 3 czerwca z koncertem wystąpi Paweł Orkisz.

  Paweł Orkisz – Krakowski poeta i bard – śpiewa łagodne ballady o zachwycie życiem. Jest autorem nastrojowych ballad i popularnych piosenek turystycznych (m.in. żeglarskiego hitu „Przechyły”). Od ponad 35 lat śpiewa piosenki autorskie i polskie tłumaczenia – głównie własne – pieśni największych bardów naszych czasów. Najchętniej przy pomocy słów i dźwięków maluje pogodne nastroje, w starannej oprawie muzycznej opowiada o miłości i nadziei.
  Jest autorem wszechstronnym. Napisał przepiękne ballady kolędowe i mądre pieśni patriotyczne. Uznawany za jednego z najlepszych w Polsce wykonawców utworów Cohena, Okudżawy i Wysockiego.
  Kiedyś redagował popularne w środowisku krakowskim śpiewniki studenckie – stąd jego bardzo szeroki repertuar.

   

  Zajazd Pod Caryńską wznawia koncertowanie

   

  4 czerwca na scenie wystąpi Orkiestra św. Mikołaja.

  Orkiestra św. Mikołaja od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie manier wokalnych, m.in. białego śpiewu. W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty strunowe: dutar i cymbały, smyczkowe – mazanki, skandynawską nyckelharpę i cała gamę tradycyjnych instrumentów dętych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu. Jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim i huculskim i tym inspiracjom pozostała wierna do dziś. http://www.mikolaje.lublin.pl/

  Zajazd Pod Caryńską wznawia koncertowanie

  Pierwszy czerwcowy weekend /sobota/ zakończy zespół Mała „Caryna”.

  Występ Łukasza Nowaka i Adama Marańdy – to duet muzyków związanych z Grupą Caryna. Jego członkowie od lat mieszkają w Łodzi i wpisują się w jej barwną, wielokulturową tradycję.
  Łukasz Nowak to autor tekstów, założyciel zespołu Caryna, twórca i współtwórca programów muzycznych: „Podróże z balladą”, „Słowiańska dusza”, „Pieśni naszych czasów”.
  Adam Marańda dołączył do zespołu w 2014 roku ubogacając jego brzmienie wirtuozerskimi partiami skrzypiec. Obaj Panowie często koncertują jako duet. Na ich występ złożą się kompozycje autorskie oraz najważniejsze i najbardziej znane utwory piosenki studenckiej, turystycznej i poetyckie

  Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 20:00.

  Wstęp wolny, zapraszamy !

   

   

   

  Źródło: Zajazd Pod Caryńską

   

  - Reklama -
  - Reklama -

  POPULARNE

  X