„Zaczarowany Sad” – cydr z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior

W Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior w Uhercach Mineralnych powstał produkt z kilkudziesięciu odmian i dzikich jabłek: cydr „Zaczarowany Sad”.

Cydr jest niepasteryzowany, niefiltrowany, nieutrwalany i niedosładzany, lekko nasycony naturalnym CO2 pochodzącym z pracy drożdży.

Do produkcji wybieraliśmy całe jabłka, ze skórką i gniazdami nasiennymi, które dojrzały na drzewach, w nasłonecznionych miejscach. Dzięki temu mają mnóstwo cennych związków, między innymi polifenoli. Dają one gorzkawy posmak jabłek i bardziej nasyconą barwę i aromaty– mówi dr Andrzej Czech, wiceprezes Ursa Maior.

Dzięki innowacyjnej technologii druku, każda butelka cydru jest inna, jabłka mają różne kolory i odcienie. Etykieta ma też logo informujące, że browar Ursa Maior jest zasilany w 100 procentach energią elektryczną pochodzącą z własnej instalacji fotowoltaicznej.

Wykorzystaliśmy wyłącznie sok świeżo wyciśnięty z jabłek oraz specjalny szczep drożdży piwowarskich. Efektem długiego leżakowania jest zdecydowana wytrawność, delikatne musowanie oraz wyjątkowy smak i aromat – mówi dr inż. Agnieszka Łopata, twórczyni cydru i piwowarka, a jednocześnie właścicielka Ursa Maior.

Cydr „Zaczarowany Sad” będzie pasował do lekkich surówek, makaronów z kremowym sosem, risotta, łagodnego curry, placków ziemniaczanych, serów typu brie i camembert oraz kozich. Można go łączyć ze słodką szarlotką, naleśnikami lub goframi z owocami i bitą śmietaną.

Z powodu ograniczonej, butikowej produkcji cydr można kupić wyłącznie w browarze w Uhercach Mineralnych.

 

 

Źródło: gospodarkaPodkarpcka.pl

 

 

- Reklama -