15 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaArchiwumWznowienie ruchu na torach Zagórz – Uherce (w Bieszczady)

Wznowienie ruchu na torach Zagórz – Uherce (w Bieszczady)

Po 11 latach można pojechać pociągiem trasą Zagórz – Uherce.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonały niezbędne prace m.in. dla bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i na moście nad Sanem. Roboty za ponad 20 mln zł finansowane są ze środków PLK.

Od 26 czerwca przez Nowy Zagórz pojadą weekendowe pociągi Intercity z Krakowa do Uherzec i Łupkowa oraz z Łupkowa do Krakowa. W niedzielę pojedzie pociąg z Krakowa do Łupkowa i z Łupkowa do Uherzec i Krakowa. To od 11 lat pierwsze regularne połączenia na odcinku Zagórz – Uherce.

Zarządca czyli PKP Polskie Linie Kolejowe wykonały prace torowe – m.in. wymieniono ponad 4 tys. podkładów. Dokonano przeglądu i poprawy widoczności na przejazdach kolejowo-drogowych.

Poprawiany jest stan mostu w Zagórzu nad Sanem, aby zapewnić rozkładową jazdę pociągów. Prace za 11 mln zł zaplanowano etapami. Wymieniono już tory na dojazdach do mostu oraz przebudowano i wzmocniono podpory obiektu. Jesienią roboty będą kontynuowane do końca roku.

Inauguracyjny przejazd odbędzie się 26 czerwca zgodnie z rozkładem.

Z myślą o Pasażerach inauguracyjnego kursu „PKP Intercity. Pociąg do podróży” Kraków – Uherce – Łupków, Gospodarz Gmina Solina zorganizował transport busowy do uzdrowiska Polańczyk wraz z niedzielnym (27.06) powrotem do Uherzec oraz 3 komplety promocyjne. Więcej informacji jak je będzie można zdobyć już niebawem na stronach DolinaKolejowa.pl i KolejwBieszczady.pl.

 

Rozkład jazdy

 

 

 

 

Źródło:
gospodarkapodkarpacka.pl
KolejwBieszczady.pl

 

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

POPULARNE

X