0.9 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 28 listopada, 2023
Strona głównaSolinaWyspa Energetyk szykuje się do sezonu wakacyjnego

Wyspa Energetyk szykuje się do sezonu wakacyjnego

Trwa modernizacja infrastruktury turystycznej na Wyspie Energetyk, należącej do PGE Energia Odnawialna. Na miłośników Bieszczad, którzy w tym roku przyjadą latem na wypoczynek nad Jezioro Solińskie czekać będą m.in. nowe domki, czterogwiazdkowe pole campingowe z zapleczem sanitarnym i placem zabaw oraz świetlica.

Na Jeziorze Solińskim znajdują się trzy wyspy. Największa z nich – o powierzchni około 34 ha – to Wyspa Duża, zwana powszechnie Wyspą Energetyk. Można się na nią dostać promem z Polańczyka.

Ponad 70 proc. powierzchni wyspy zajmuje las. W pozostałej części znajdują się łąki oraz piaszczysto- skaliste plaże. Pośród sosen i brzóz stoją domki letniskowe. Obok nich jest pole campingowe, boisko do siatkówki, restauracja i dwie przystanie żeglarskie.

fot. PGE Energia Odnawialna S.A.

Wyspa Energetyk, od lat cieszy się opinią doskonałego miejsca na wypoczynek. W ostatnim czasie przeprowadzono modernizacje całego zaplecza turystycznego wraz z siecią elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Wyremontowano także domki typu Brda, przygotowano nowoczesne pole campingowe na 50 stanowisk, odnowiono też alejki oraz drogę dojazdową.

Najważniejszą inwestycją była jednak budowa ośmiu nowych, całorocznych domków o podwyższonym standardzie. W kolejnych latach PGE Energia Odnawialna rozważa też wybudowanie na Wyspie Energetyk wieży widokowej, małego wyciągu orczykowego, boiska ze sztuczną nawierzchnią, sali konferencyjno-szkoleniowej i sauny.

Rezerwacja domków na tegoroczny sezon wypoczynkowy na Wyspie Energetyk rusza pod koniec marca. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: https://solina.pl/

fot. PGE Energia Odnawialna S.A.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii Polsce. Posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2326,25 MW.

 

 


Źródło: Informacja prasowa PGE Energia Odnawialna S.A.

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X