15.4 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumWybieramy POLSKO-SŁOWACKIE WYDARZENIE ROKU 2018!!!

Wybieramy POLSKO-SŁOWACKIE WYDARZENIE ROKU 2018!!!

Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska zaprasza do udziału w organizowanym konkursie na POLSKO-SŁOWACKIE WYDARZENIE ROKU.

Nagrodzone zostanie najciekawsze, najbardziej innowacyjne wydarzenie zrealizowane w ramach mikroprojektów z obszaru Euroregionu Karpackiego w roku 2018.

Jeżeli brałeś udział w imprezie polsko-słowackiej, byłeś jej organizatorem lub po prostu widziałeś relację z wydarzenia, które Cię zachwyciło, podziel się z nami swoją opinią!

Jednym z nominowanych jest projekt realizowany przez Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych.

 

Bojkowskie klimaty w Powiecie Bieszczadzkim

W wędrówkach przez polsko-słowackie pogranicze ruszamy śladem zapomnianego dziedzictwa kulturowego Bojków. Kim byli? Gdzie i jak żyli? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy cyklu imprez skupionych wokół tych dawnych mieszkańców Bieszczad. W ciepłej atmosferze letnich dni, pośród dawnych smaków i zapachów, wśród tonów i dźwięków bojkowskich melodii wróciliśmy pamięcią do przeszłości, na nowo poznając tradycje, zwyczaje i historię. „Dzień Bojka” był okazją do rywalizacji pasjonatów kulinariów w konkursie kuchni bojkowskiej i oczywiście pyszną lekcją dla smakoszy tradycyjnych potraw. Z kolei drużynowe zmagania w „Biegu Bojka” pozwoliły w wesołej atmosferze na ruszenie śladem dawnej bytności Bojków i równocześnie poznanie tutejszego dziedzictwa przyrodniczego. A wszystko to zanurzone w utworach zespołów wykonujących dawne bojkowskie, łemkowskie i huculskie melodie. Czasem nostalgicznie, czasem radośnie, ale zawsze przyjemnie.

Głosowanie trwa do 31.03.2019 r.
Piszcie w komentarzach i lajkujcie. Wydarzenie z największą liczbą polubień i pozytywnych komentarzy wygrywa.

Więcej o głosowaniu pod linkiem:
www.facebook.com/StowarzyszenieEuroregionKarpacki/posts/2486170274729979

 

Źródło: Euroregion Karpacki Polska

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X