WOŚP zagra w Bieszczadach

26. Finał WOŚP
26. Finał WOŚP
- Reklama -

Tegoroczny 26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. Trwa wtedy także całodniowa transmisja telewizyjna relacjonująca przebieg akcji, która emitowana jest na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Od zeszłego roku partnerem telewizyjnym Fundacji jest Grupa TVN.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będą wspierać również wolontariusze zorganizowani w bieszczadzkich sztabach w Lesku i Ustrzykach Dolnych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i ciekawych licytacji wspierających WOŚP.

Szczegółowe informacje na stronach (facebook) poszczególnych sztabów:
WOŚP Lesko

WOŚP Ustrzyki Dolne

Zapraszamy do uczestnictwa i wspierania tego szczytnego celu.

 

WOŚP Lesko
WOŚP Lesko

WOŚP Ustrzyki Dolne
WOŚP Ustrzyki Dolne

 

 

- Reklama -