21.6 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumWiosenne koncerty w Zajeździe Pod Caryńską

Wiosenne koncerty w Zajeździe Pod Caryńską

Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zaprasza na wiosenne koncerty w bieszczadzkich klimatach i do wspólnego spędzenia majówki 2023 w górach.

Wystąpią:

  • Mariusz „Manio” Dziob – 29.04.2023 r. godz. 20:00
  • Jan Kondrak – 1.05.2023 r. godz. 19:30
  • Paweł „Aldaron” Czekalski – 2.05.2023 r. godz. 20:00

Wstęp wolny.

***

Mariusz „Manio” Dziob – Lider zespołu Kapela z Przypadku grający bieszczadzką muzykę z pogranicza piosenki turystycznej, folku, piosenki żeglarskiej czy poezji śpiewanej.


Jan Kondrak to głos. Wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest też cenionym autorem i kompozytorem.Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Słusznie kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań.
Występuje w konwencji „ na głos męski i gitarę”, ewentualnie z towarzyszeniem dwóch, trzech akompaniatorów.
Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga, Jacka Kaczmarskiego).
Uroda głosu predestynuje go szczególnie do wykonywania romantycznych ballad, tchnących pobliskim stepem i wolnością, zaś temperament osobisty popycha go do kabaretowego sposobu prowadzenia koncertów.

Paweł „Aldaron” Czekalski. Gitarzysta, wokalista, autor piosenek, bard. Śpiewa piosenki opisujące życie we współczesnym świecie, o relacjach i zależnościach świata natury i cywilizacji, o radościach, wyborach, smutkach, poszukiwaniu duchowości współczesnego człowieka.

 

 

Źródło: Zajazd Pod Caryńską

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X