13.1 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumWernisaż wystawy "Istota i inne nowe prace" Julii Kubicy w Cisnej

Wernisaż wystawy „Istota i inne nowe prace” Julii Kubicy w Cisnej

Po długiej przerwie rusza Galeria Przy Pętli w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej.

Zapraszamy na otwarcie wystawy:
08/06/2021 o godz. 19:00

Istota i inne nowe prace Julii Kubicy

Bohaterką Istoty – największego z cykli prezentowanych na wystawie – jest Figa. Malarskie mikrohistorie próbują odpowiedzieć na pytanie: o czym ta nadwrażliwa psia istota może marzyć? Czy mogłaby być np. psią gwiazdą u boku Rudolfa Valentino lub też cyrkówką u Felliniego? Niech Państwo sami ocenią.

Pozostałe prace na wystawie to:

  • Dłużew – obrazy, które powstały na przełomie czerwca i lipca 2020 roku podczas pleneru malarskiego w Domu Plenerowym warszawskiej ASP;
  • cykl Miejsca, gdzie fragmenty architektury posłużyły do zabawy w geometryczne kompozycje, które żyją własnym życiem;
  • oraz kilka ekspresyjnych prac zapowiadających nowy kierunek poszukiwań.

Miłego oglądania!

Julia Kubica | Julia Kubica – muzyk, filmowiec, malarka, animatorka kultury. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie oraz Łódzką Filmówkę; stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; nominowana w plebiscycie radiowej Trójki – Kulturysta Roku; skrzypaczka m.in. warszawskiej Filharmonii Narodowej; autorka muzyki teatralnej i performerka, współpracuje z teatrem komuna//warszawa. Związana ze sceną punkową i alternatywną. Jest współautorką scenariusza serialu Kryminalni oraz twórcą etiud dokumentalnych. Zainicjowała warszawską Noc Muzeów, zarządzała domem kultury w Cisnej w Bieszczadach. Malarstwa i rysunku uczyła się pod okiem Przemysława Zawadzkiego, Agnieszki Słowik-Kwiatkowskieji Jarka Lustycha. Organizatorka i uczestniczka plenerów malarskich, m.in.: w Bieszczadach oraz Dłużewie (Dom Plenerowy ASP w Warszawie). W swoich pracach dotyka codzienności. Interesują ją zwykłe sytuacje i bohaterowie, bo gdy przyjrzeć im się z bliska, stają się kluczem do spraw istotniejszych. Autorka wystaw indywidualnych. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych. Zrzeszona w Związku Muzyków i Wykonawców STOART oraz Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych ZAPA.

Wystawy:

  • Dom Plenerowy ASP w Warszawie, Dłużew, 05/07/2020, wystawa grupowa
  • Pragaleria, Warszawa, 15/01/2020 – 22/01/2020. wystawa grupowa (33. Aukcja Młodej Sztuki)
  • Galeria Przy Pętli GCKiE w Cisnej, Misteria 2, 8/06/19 – 11/07/19, wystawa indywidualna
  • Teatr im. S. Jaracza w Otwocku, Misteria, 31/01/19 – 28/02/19, wystawa indywidualna

Oprawa muzyczna: SOMETHINGSKI
wokal, banjo, perkusja

Niko Soszyński. Gra na perkusji, banjo, conga, cavaquinho (taka mała brazylijska gitarka), klawiszach, instrumentach perkusyjnych, gitarze, basie i innych rzeczach, z których da się wydobyć dźwięki. Poza tym pisze piosenki po polsku i po angielsku, a czasem nawet po hiszpańsko – angielsku z polskim akcentem. Możecie go znać z jego drugiego zespołu Freeborn Brothers, którego jest założycielem oraz członkiem.

Odkąd pamięta chciał być perkusistą, więc wymyślił, aby z kartonowych pudełek zbudować zestaw perkusyjny i tak poszło, i po 34 latach, paru zespołach, setkach zagranych koncertów i tysiącach przejechanych kilometrów podczas największego światowego kryzysu narodził się projekt SOMETHINGSKI.

Nagrał pierwszą solową płytę, gdzie gra na większości instrumentów i staje na głowie, aby dostarczyć jak najlepsze muzyczki dla naszych uszu i sprawić, by końcówka świata była trochę weselsza. W tym roku jego pierwsza solowa płyta THINGS zobaczyła światło słoneczne na planecie Ziemia!

www.somethingski.com

 

 

Źródło: Gmina Cisna

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X