W Krainie Wilka – wyścigi psich zaprzęgów w Lutowiskach

W dniach 16-18 lutego 2018 r. w Bieszczadach odbędą się Wyścigi Psich Zaprzęgów „W Krainie Wilka”, mające status Mistrzostw Polski Mid. Zawody odbywać się będą na malowniczych trasach w okolicach Lutowisk.

Ze względu na swoje uwarunkowania geograficzne i klimatycznie Bieszczady od lat nazywane są polską Alaską. Bezkresne przestrzenie, surowy, górski klimat i małe zaludnienie to czynniki powodujące, że Bieszczady są idealnym miejscem do podejmowania rozmaitych wyzwań, a przede wszystkim mierzenia się z dziką przyrodą i swoimi słabościami. Z takim nastawieniem corocznie do Lutowisk przybywa grono najlepszych w Polsce i Europie osób dowodzących psimi zaprzęgami, zwanych maszerami.

W tym roku odbędą się wyścigi na dystansach:

W Krainie Wilka Lutowiska
W Krainie Wilka Lutowiska
  • piątek 22-30 km,
  • sobota (rano) 25-30 km, (wieczorem) 10-15 km,
  • niedziela 25-30 km.

Starty rozpoczynają się o godz. 10:00.

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali wiele atrakcji i konkursów dla kibiców. Zapraszamy.

Wyścigi psich zaprzęgówto dyscyplina sportów, w których zawodnicy (maszerzy) są ciągnięci przez psi zaprzęg. Pierwsze wyścigi psich zaprzęgów były organizowane w początkach XX wieku w Ameryce Północnej. W II połowie XX wieku wyścigi zdobyły popularność w Europie – głównie w krajach skandynawskich i w krajach mających dostęp do terenów wysokogórskich (Alpy i Pireneje). W Polsce wyścigi są organizowane od początku lat dziewięćdziesiątych. Pierwsze zawody zostały zorganizowane w dniach od 30 listopada do 1 grudnia 1991 roku w Szczypiornie k. Pomiechówka.

W Krainie Wilka 2017 | Lutowiska – wyścigi psich zaprzęgów

 

Źródło i więcej informacji:
Klub Sportowy Psich Zaprzęgów Nome-Rzeszów
Gmina Lutowiska

 

 

- Reklama -