11,1 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 27 września, 2021
More
  Strona głównaArchiwumW górach nadal panują warunki zimowe

  W górach nadal panują warunki zimowe

  Komunikat BdPN o stanie szlaków 16.04.2021 r.

  Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że wszystkie szlaki są dostępne dla turystów. Należy jednak pamiętać, że w górach panują warunki zimowe. Występuje zróżnicowana pokrywa mokrego i ciężkiego śniegu o grubości 0-80 cm, w miejscach nawianych ponad 1 m. Niezbędny jest odpowiedni ubiór i wyposażenie.

  Czynne są wszystkie parkingi. Dojazd do parkingów przy torfowiskach w Tarnawie i w Bukowcu jest utrudniony dla samochodów osobowych – droga nie jest odśnieżona. Nieodpłatnie udostępniamy toalety. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych przy wejściach na szlaki (płatność tylko gotówką), gdzie do nabycia są również nasze pamiątki i wydawnictwa. Uruchomiliśmy także internetową sprzedaż biletów poprzez stronę: bdpn.eparki.pl.

  Pamiętajmy, że nadal obowiązują ogólne zalecenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się w czasie epidemii koronawirusa. Należy zakrywać usta i nos na parkingach, przy punktach informacyjno-kasowych oraz na powierzchniach widokowych, gdzie gromadzą się turyści. Powinniśmy zachować odpowiednie odstępy od innych osób, unikać grupowania się. Wybierajmy mniej uczęszczane szlaki. W punktach informacyjno-kasowych dostępny jest płyn do dezynfekcji rąk.

  Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej.

   

   

  Źródło: BdPN

   

  - Reklama -
  - Reklama -

  POPULARNE

  X