23.2 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaWydarzeniaImprezyW Bieszczadach pierwszy weekend lipca to…Country&Rock Festival Lesko!

W Bieszczadach pierwszy weekend lipca to…Country&Rock Festival Lesko!

Od przeszło 35 lat każdy miłośnik muzyki country i wspaniałych krajobrazów swój wakacyjny urlop spędza u Bram Bieszczadów. To właśnie tutaj, w Lesku, spotykają się fani tego gatunku z całej Polski. W tym roku miejski amfiteatr wypełni się z pewnością po brzegi 5 i 6 lipca, bo co ważne, wejście na 36 edycję jest bezpłatne! Na Country&Rock Festival zaprasza Bieszczadzki Dom Kultury.

Kto wystąpi na scenie? Siedmiu wykonawców, a wśród nich nie mogło zabraknąć ulubieńców leskiej publiczności, którzy od wielu lat swoimi countrowymi przebojami bawią kolejne pokolenia. Mowa tu oczywiście o Alicji Boncol oraz Wojciechu Dudkowskim i jego Drodze na Ostrołękę. Towarzyszyć mu będzie obiecująca młoda artystka z Jeleniej Góry, Maja Bogucka. Ale będą także inne nowe twarze muzyki rodem zza oceanu. Jeśli tradycyjny amerykański bluegrass przeniesiony wzorowo na polską scenę, to tylko w wykonaniu Piotra Bułasa i Garage Folks. Możemy więc być pewni, że nasi goście spełnią Wasze oczekiwania, a te z roku na rok są coraz śmielsze.

Od kiedy do repertuaru festiwalu wprowadzony został rock, staramy się pozytywnie zaskakiwać w doborze gwiazd, ale i bandów, które z dobrymi kawałkami chcą pokazać się szerszej publiczności. Nie mogło być inaczej i tym razem. Tak więc na dobry wieczór pierwszego dnia rozgrzeje nas…Seta z Iwonicza Zdroju, a zaprezentuje autorskie melodie z elementami muzyki renesansowej, szeroko rozumianego rocka i bluesa. Po nich na scenę wejdzie nie kto inny, jak sam Organek! Stały bywalec Męskiego Grania i innych najważniejszych rockowych festiwali w Polsce. Usłyszymy jego największe przeboje z krążków „Głupi”, „Czarna Madonna”, oraz „Na razie stoję, na razie patrzę”.

Drugiego dnia o dobre rockowe brzmienia zadba grupa 4 Szmery. Najbardziej znany polski cover band. Obok utworów legendarnego AC/DC pojawią się też autorskie kawałki z albumu „Roll”.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie na stronie facebook.com/FestivalLesko

Jak co roku, imprezie towarzyszy Międzynarodowy Zlot Motocyklowy.

Źródło: Gmina Lesko

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X