15.6 C
Ustrzyki Dolne
środa, 4 października, 2023
Strona głównaArchiwumW Bieszczadach nadal zimowo

W Bieszczadach nadal zimowo

Komunikat BdPN o stanie szlaków 09.04.2021 r.

Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów.

Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana. W zależności od wysokości i ekspozycji utrzymuje się w przedziale od 20 do 150 cm. Śnieg w partiach grzbietowych jest częściowo wywiany. Obowiązuje drugi (umiarkowany) stopień zagrożenia lawinowego. W najbliższych dniach spodziewany jest wzrost temperatur oraz silny wiatr dochodzących do 90 km/h. Prosimy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa na terenie Parku wędrujemy wyłącznie po wyznaczonych szlakach.

Turyści wybierający się na ścieżki przyrodnicze w dolinie górnego Sanu muszą być przygotowani na utrudnienia – dojazd samochodem osobowym możliwy jest jedynie do Sokolik. Parkingi w Bukowcu oraz przy torfowiskach w Tarnawie są nieodśnieżone.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Wybierających się na szlaki prosimy o rozwagę, dostosowanie trasy do swoich możliwości oraz zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Należy pamiętać, że w górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X