15.6 C
Ustrzyki Dolne
środa, 4 października, 2023
Strona głównaWypoczynekKomunikatyUwaga! Śliskie szlaki w Bieszczadach

Uwaga! Śliskie szlaki w Bieszczadach

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że warunki do wędrówek po szlakach są trudne – szlaki są bardzo śliskie! BdPN odradza wychodzenie w góry bez raczków oraz kijków. Szczególnie niebezpieczne mogą być zejścia w górnych odcinkach piętra leśnego. Pokrywa śnieżna na ogół zmrożona, a jej grubość jest bardzo zróżnicowana i wacha się od 0 do 30 cm.

W najbliższych dniach przewidywany jest bardzo silny wiatr dochodzący w porywach do 75km/h. Stanowi on zagrożenie na odcinkach leśnych oraz na otwartych powierzchniach w strefie połonin. Wychodząc w góry koniecznie należy sprawdzić aktualne warunki pogodowe ponieważ zimowa wędrówka w górach przy zmiennych warunkach atmosferycznych wiąże się z dużym ryzykiem i wymaga profesjonalnej oceny sytuacji.

Wychodząc na szlak należy pamiętać o potrzebnym wyposażeniu (odzież, obuwie, sprzęt zimowy, prowiant, powerbank, latarka itd.). Godzinę wyjścia koniecznie należy dostosować do planowanej trasy oraz własnych możliwości. Wyruszając w góry warto zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Dojazd do parkingu na Bukowcu jest utrudniony z powodu kolein oraz zalegającego śniegu, droga jest nieprzejezdna dla samochodów osobowych.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X