Szlaki turystyczne BdPN częściowo dostępne

Komunikat Bieszczadzkiego Parku Narodowego z dnia 18.01.2019 r.

W ciągu ostatnich 2 dni służby drogowe, gminne oraz BdPN poprawiły nieco dostępność komunikacyjną w obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Warunki na drogach są jednak bardzo trudne (oblodzenie, rozjeżdżony śnieg, brak pobocza i możliwości zatrzymania pojazdu z powodu śnieżnych band).

W chwili obecnej częściowo przetarte są następujące odcinków szlaków:

  • Przełęcz Wyżna (parking) – Połonina Wetlińska (Chatka Puchatka),
  • Przełęcz Wyżniańska (parking) – Bacówka pod Mała Rawką – Mała Rawka,
  • Wołosate (parking) – Tarnica.

Po konsultacji z GOPR te odcinki szlaków wskazujemy jako potencjalnie możliwe do skorzystania. Parkingi w wyżej wymienionych lokalizacjach są częściowo odśnieżone, umożliwiają parkowanie kilkunastu samochodów osobowych.

Uwaga: Poruszanie się na przetartych, warunkowo udostępnionych odcinkach szlaków wymaga jednak specjalistycznego sprzętu (rakiety śnieżne lub narty skiturowe wyposażone w foki). Warunki pogodowe są bardzo zmienne, w partiach szczytowych wieje porywisty wiatr, jest świeży opad śniegu, odczuwalna temperatura w najbliższych dniach będzie oscylować w rejonie -15 stopni C. Występuje 2 stopień zagrożenia lawinowego. Zalecamy zgłoszenie planowanej trasy w lokalnej stacji GOPR w Ustrzykach Górnych. Apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu decyzji o wyjściu w góry.

Ze względu na trudne warunki, pozostałe odcinki szlaków turystycznych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego pozostają nadal zamknięte.

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -