Szlaki ponownie otwarte!

Komunikat BdPN z dnia 9.02.2021 r.

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że po krótkiej przerwie od dnia 09 lutego 2021 r. od godz. 12:00 szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego zostają ponownie otwarte. Zagrożenie związane z lodem spadającym z gałęzi drzew powszechnie już nie występuje.

Warunki w górach są nadal trudne. Na szlakach połonin zalega zmienna, nierównomierna, twarda warstwa lodoszreni oraz lodu, które przykryte są świeżym śniegiem.

Przypominamy, że na terenie Parku poruszamy się wyłącznie po oznakowanych trasach. Niezbędny jest odpowiedni ubiór i wyposażenie (zalecamy posiadanie kijków oraz raczków).

Na terenie Parku poruszamy się tylko po oznakowanych trasach. Prosimy o nie zjeżdżanie na tzw. „jabłuszkach” po szlakach turystycznych. Powoduje to oblodzenie szlaku i naraża turystów pieszych na poślizgnięcie i upadek.

Przypominamy o czasowej zmianie przebiegu początkowego odcinka szlaku żółtego Muczne-Bukowe Berdo.

Wybierających się na szlaki prosimy o rozwagę, dostosowanie trasy do swoich możliwości oraz zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 

 


Źródło: BdPN

 

- Reklama -