Szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Parku są dostępne

Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów.

W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, zalega błoto pośniegowe, miejscami grunt jest odsłonięty. W wyższych partiach gór utrzymuje się nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna o grubości 0-60 cm (w miejscach zawianych do 1 m). Na szlakach jest mokro, drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie, lokalnie występować mogą oblodzenia. Należy zachować ostrożność – poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Obowiązuje 1 (niski) stopień zagrożenia lawinowego. Na szlakach mogą zalegać powalone przez wiatr i śnieg drzewa, możliwe do obejścia.

Utrzymują się temperatury dodatnie, w górnych partiach Bieszczadów może wiać silny wiatr. Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym .

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 r., w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, obiekty noclegowe należące do Bieszczadzkiego Parku Narodowego zostają zamknięte, a rezerwacje poczynione na okres stanu zagrożenia zostają odwołane.

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -