-4.3 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaArchiwumSzlachecka Majówka w „Chreptiowie” w Lutowiskach

Szlachecka Majówka w „Chreptiowie” w Lutowiskach

Szlachecka Majówka w „Chreptiowie” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 1-3 maja 2023 w Lutowiskach. To pokaz kultury, historii i tradycji regionu Bieszczadów, który zainteresuje wszystkich gości. W programie majówki zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin.

1 maja o godzinie 19:00 weekend otwiera Wieczorek Taneczny z muzyką na żywo, na którym zagra zespół „Songo”.

Drugiego dnia wydarzenia (2 maja) odbędzie się Biesiada Kresowa, która zapewni niezapomniane przeżycia związane z kulturą, historią i kuchnią Kresów Wschodnich. Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00, a w jej trakcie zaplanowano liczne występy zespołów ludowych, wśród nich zespół „Połoniny” oraz zespół pieśni i tańca „Kompanija” z Boguchwały. Na gości czekają liczne pokazy i prezentacje z udziałem wyjątkowych gości. W programie znalazł się chociażby pokaz filmu „Śniła mi się połonina” wraz z prezentacją dziejów Bieszczad przez Stowarzyszenie Aktywnych Poszukiwaczy Historii „Karpaty”. Zainteresowani będą mieli okazję spotkać się z pisarzem i przewodnikiem Edwardem Marszałkiem, a także poznać historię XVII-wiecznego tańca i uczestniczyć w pokazie szermierki konnej w wykonaniu Ryszarda Krzeszewskiego jako bieszczadzkiego Wołodyjowskiego. Nie zabraknie także wprowadzenia do kultowego filmu „Pan Wołodyjowski” przez osoby biorące udział przy produkcji, m.in. spotkanie z Wojomirem Wojciechowskim. Film ten zostanie wyświetlony w sali rycerskiej, a w przerwie monolog poprowadzi przewodnik Łukasz Bajda.

Ostatniego dnia – 3 maja, odbędzie się Kulinarna Przygoda na Dwa Światy, która składać się będzie z różnorodnych atrakcji kulinarnych. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach baristycznych i podziwiać pokazy sztuki barmańskiej. Dostępne będą również regionalne grzańce oraz specjalnie przygotowana karta dań kresowych. Na zakończenie chreptiowskiej przygody przewidziano ognisko oraz losowanie nagród. W trakcie całej majówki goście będą mieli okazję zbierać pieczątki, które upoważniają do wzięcia udziału w losowaniu nagród w postaci voucherów na pobyt oraz do wykorzystania w restauracji. Aby wziąć udział w losowaniu, uczestnicy muszą zebrać trzy pieczątki (za każdy dzień pobytu jedna) oraz wziąć udział w losowaniu.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby poznać kulturę, historię i tradycje Bieszczadów!

Szlachecka Majówka w „Chreptiowie” w Lutowiskach
Szlachecka Majówka w „Chreptiowie” w Lutowiskach

 

Źródło: Informacja prasowa

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X