Sześć nowych powodów do uśmiechu – finał akcji Serenada dla Dzieci

Mleczarnia Spomlek organizator konkursu „Serenada dla Dzieci” poinformowała o zakończeniu dostaw wyposażenia do jednostek służby zdrowia, które brały udział w konkursie.

Jak czytamy na stronie:

Po raz kolejny udało nam się wzbudzić uśmiech nie tylko na twarzach dzieci, ale również ich rodziców, a także ogromne wyrazy wdzięczności ze strony personelu medycznego. Sześć nowych Serenadowych Kącików Zabaw czeka już na najmłodszych w Lublinie, Człuchowie, Brusach, Ustrzykach Dolnych, Lesku i Sokołowie Podlaskim.

Tegoroczna edycja akcji społecznej Serenada Dla Dzieci właśnie dobiegła końca. 18 placówek medycznych z całej Polski, niemal 200 tys. oddanych głosów i sześć nowych wyjątkowych przestrzeni zabaw dla najmłodszych – te dane mówią same za siebie. Akcja społeczna Serenada dla Dzieci okazała się wielkim sukcesem, ale jak podkreśla jej organizator, chociaż idea Serenadowych Kącików narodziła się w mleczarni Spomlek, to ukłon należy się w stronę wszystkich głosujących.

To niesamowite, jak wiele osób zaangażowało się w tą akcję. Mam na myśli zarówno załogę firmy i dostawców naszej mleczarni, pracowników placówek biorących udział w głosowaniu, ale też mieszkańców poszczególnych miejscowości i wszystkich osób, które włączyły się w naszą akcję. Można powiedzieć, że każdy z nich w pewnym sensie stał się ambasadorem tej inicjatywy i bez nich nie byłoby możliwe działanie na tak szeroką skalę – podkreśla Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Sześć nowych powodów do uśmiechu - finał akcji Serenada dla Dzieci
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lesku

W Serenadowych Kącikach Zabaw na najmłodszych czekają już: duża, edukacyjna zabawka zaprojektowana we współpracy z pedagogiem i psychologiem, mebelki w ciepłej, żółtej „serenadowej” kolorystyce oraz duża ilość zabawek i kolorowanek. Tak wyposażone kąciki sprawiają, że czas oczekiwania na wizytę lekarską, dzieci mogą spędzić w miłej, twórczej atmosferze zabawy oraz nauki. W sumie takich kącików jest już w całej Polsce 15, ale mleczarni zależy na tym, aby z roku na rok było ich w naszym kraju coraz więcej.

Tegoroczna edycja akcji udowodniła, że takie inicjatywy są niezwykle potrzebne. W placówkach medycznych, szczególnie w mniejszych miejscowościach brakuje często miejsc, dzięki którym wizyta u lekarza nie kojarzyłaby się dzieciom tylko ze smutną koniecznością. Wiele ciepłych słów skierowanych do nas oraz bezpośrednio do placówek są dla nas sygnałem, że wspólnie udało nam się stworzyć coś wyjątkowego. Nie patrzymy na tą akcję, jak na jednorazowy projekt, ponieważ widzimy potrzebę tworzenia takich miejsc w placówkach zdrowia, dlatego planujemy start kolejnej edycji i już dzisiaj zachęcamy do włączenia się w tworzenie „Serenadowych Kącików Zabaw” – dodaje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Wszelkie informacje na temat kolejnej edycji akcji będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej projektu https://www.serenadadladzieci.com

 

Źródło: Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek

 

- Reklama -