4.5 C
Ustrzyki Dolne
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwum„Świat Patchworku” w Małej Galerii BDK w Lesku

„Świat Patchworku” w Małej Galerii BDK w Lesku

Tym razem przez cały wrzesień w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku, będzie można podziwiać „Świat Patchworku” oczami dwóch artystek: Sylwii Ignatowskiej i Sylwii Haluch.

Sylwia Ignatowska z wykształcenia technolog odzieży, z zamiłowania artysta tekstylny. Patchworki szyje od 14 lat, zaczynała od prostych kwadratów, z których powstawały kołdry. Jednak jej zamiłowaniem są art. Quilty, czyli obrazy powstałe ze skrawków materiałów pozszywanych ze sobą ręcznie lub maszynowo. Inspiracje czerpie ze zdjęć a swoim pracą stara się nadać jak najbardziej realistyczny wymiar. W tworzeniu ich wykorzystuje różnego rodzaju techniki, lecz dominuje aplikacja. Dodatkowo zajmuje się artystycznym farbowaniem tkanin a materiały wykorzystuje w swoich pracach.

Jej prace wystawiane są w Polsce i za granicą między innymi w Wolińskim Parku Narodowym, Centrum Kultury w Bytomiu czy w Polskim Instytucie w Budapeszcie.

Sylwia Haluch to druga z artystek prezentujących swoje prace na wrześniowej wystawie w Małej Galerii BDK. Od kilku lat mieszka w Lesku i podobnie jak Sylwię Ignatowską zainteresował ją art. quilt i patchwork. Szyć potrafi w wielu technikach i jak mówi jeszcze sporo zostało jej do wypróbowania, co wciąż bardzo ją fascynuje i inspiruje. Tworząc swoje prace pragnie, aby odbiorca choć na chwilę przeniósł się do jej kolorowego świata patchowrków, połączeń, kształtów i kolorów.

Prace obu artystek to kunszt i rzemiosło, obrazy złożone z mnóstwa szczegółów, elementów, które tworzą przepiękną całość.

Zapraszamy!

 

 

Źródło: BDK w Lesku

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X