Spotkajmy się w Siekierezadzie – koncert i spotkania autorskie

15 sierpnia 2018 r. Siekierezada w Cisnej stanie się bieszczadzką stolicą literatury.

Wydawnictwo Libra zaprasza na spotkania autorskie i koncert:

 •  godz. 19:00 Jola Jarecka ,,Hylaty”
  Mocny głos w nowej literaturze polskiej. Poruszające pełne głębi i mądrości opowieści o bieszczadzkich losach wtopionych w okrutne wiry historii i natury.
 • godz. 19:30 Mirosław Welz ,,W pestce myśli. Aforyzmy”
  Nowy tom, znanego i cenionego poety, Mirosława Welza, który tym razem zaskakuje nas formą aforyzmów. Jest w nich dużo o życiu, sporo o przemijaniu i śmierci, najwięcej o człowieku.
 •  godz. 20:00 Stanisław Kryciński ,,Bieszczady. Tam gdzie diabły, hucuły, ukraińce”
  ,,Od huty żelaza do panzerklozetu”, czyli historia Cisnej opowiedziana przez wybitnego krajoznawcę, miłośnika Bieszczadów, Łemkowszczyzny i Pogórza Przemyskiego, autora licznych książek historyczno-krajoznawczych. Opowieści będzie towarzyszył pokaz fotografii dawnych Bieszczadów.
 •  godz. 20:30 Rafał Dominik ,,Bieszczadzkie opowieści Siekierezady 3″
  Gospodarz ciśniańskiej ,,Siekierezady”, pisarz łączący w swojej twórczości pierwiastki Hrabala i Bukowskiego. Spowiednik ,,Dziewięciu Wspaniałych”, ale też ich następców, którzy na arenie ciśniańskiego cyrku dzielnie walczyli i walczą z własnym życiem, nadziejami i upadkami.
  Spotkaniu będzie towarzyszył pokaz multimedialny.
 • godz. 21 niezwykły etniczny koncert zespołu WA-DA-DA
  Zespół gra muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby i Brazylii ze sporą domieszką rodzimych melodii. To co grają sami nazywają Afro-Cuban-Etno-Dub. Zespół tworzą: Dominik Muszyński, Angela Gaber, Artur Hulinka, Kuba Ratowski i Marcin Kipisz.

 

Źródło: Siekierezada w Cisnej

 

- Reklama -