9.7 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumSpektakl teatralny "TAŃCZ MNIE. COHEN" w Cisnej

Spektakl teatralny „TAŃCZ MNIE. COHEN” w Cisnej

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zaprasza w dniu 2 września na spektakl teatralny „TAŃCZ MNIE. COHEN” w wykonaniu Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Muzyczny spektakl o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak Suzanne, So long, Marianne czy Hallelujah, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko… Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia.

Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego, oraz fragmentów książki Różne Postawy Iry B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego.

Spektakl teatralny "TAŃCZ MNIE. COHEN" w Cisnej

 

 

Źródło: GCKiE w Cisnej

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X