Spektakl teatralny pt. „JAKI TAKI” Teatru Puppetterra w Lesku

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza młodzież szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe na niecodzienne, bezpłatne wydarzenie artystyczne i edukacyjne do Bieszczadzkiego Domu Kultury w dniu 18.11.br (poniedziałek) na godz. 18:00, na spektakl teatralny pt. „JAKI TAKI” Teatru Puppetterra.

Ponadczasową wartością spektaklu jest bezpośredni przekaz emocji, stanów i przeżyć bez oszukiwania widza i budowania kłamliwej czystości myśli, słów i przestrzeni. To szczera i prawdziwa historia, która ma spowodować w widzu refleksje i przemyślenia.

Niecodzienna jest również warstwa plastyczna spektaklu budowana poprzez grę świateł i przedmiotów, jak też użycie lalki światowej sławy twórcy – Vladimira Zakharova, jako symbolu duszy i sumienia ludzkiego.

W recenzji Łukasza Kaczyńskiego z „Dziennika Łódzkiego” z 2016r. czytamy „Jaki Taki to autorski spektakl Jarosława Figury o winie i przebaczaniu, które możliwe jest tylko, gdy jest się pogodzonym z sobą samym. Od problemu relacji rodzinnych, przez psychomachię (walkę duchów dobrych i złych o człowieka), przechodzi ku cichej, lecz znaczącej apoteozie sztuki, która może leczyć i dawać ukojenie przez dotyk, czego nic lepiej – i z większym wzruszeniem – nie odda niż duet aktora (Kamil Witaszak) i lalki.”

 

 

Źródło: BDK w Lesku

 

- Reklama -