13.3 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumRekord IV Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna

Rekord IV Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna

Rekord IV Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna. Do Dawida Radziejewskiego trafi blisko 20 tys. zł.

Wielkim sukcesem zakończył się IV Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Dzięki biegaczom, którzy stanęli na starcie zawodów udało się zebrać blisko 20 tys. zł na pomoc dla Dawida Radziejewskiego, wicemistrza świata i mistrza Polski w nordic walking z 2009 roku.

To były już czwarte charytatywne zawody biegowe współorganizowane przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. Trzy lata temu uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, triathlonisty, narciarza i kolarza, który podczas jednych z zawodów uległ poważnemu wypadkowi. Rok później pomoc była adresowana do Basi, dziewczynki, która od lat zmaga się z chorobą i stale potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Pieniądze z trzeciej edycji zawodów trafiły do Kamila z Krosna, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Rekord IV Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna

Tym razem zebrane podczas zawodów trafią do Dawida Radziejowskiego, wybitnego sportowca, plastyka, cenionego przewodnika górski. Jesienią zeszłego roku, w wyniku w wyniku nieszczęśliwego wypadku samochodowego doznał licznych obrażeń. Dzięki wsparciu biegaczy możliwa będzie jego dalsza rehabilitacja.

W ramach bieszczadzkiego wydarzenia, którego ambasadorem była Izabela Zatorska – najlepsza polska biegaczka górska w historii, multimedalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata – odbyły się dwa biegi na dystansie od ok trzech do ponad dziewięciu kilometrów, zawody Nordic Walking oraz szereg konkurencji dla dzieci. W biegu głównym – poprowadzonym na trudnej przełajowej trasie – w którym oprócz biegaczy z naszego kraju uczestniczyli również zawodnicy ze Słowacji, najszybsi byli Sylwester Lepiarz, aktualny wicemistrz Polski w Biegu Alpejskim oraz Katarzyna Albrycht.

Rekord IV Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna

Maciej Gelberg
Biuro Komunikacji Korporacyjnej
PGE Energia Odnawialna S.A.

 

 

Źródło: informacja prasowa /PGE Energia Odnawialna S.A./

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X