„Przetańczyć całą noc” w Lesku

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza 10 lutego 2019 r. o godz. 17:00 na koncert „Przetańczyć całą noc„. Artyści zaprezentują najpiękniejsze arie i duety z oper, operetek i musicali.

Wystąpią:

Magdalena Idzik
– mezzosopran
Łukasz Skrobek – baryton
Maciej Przestrzelski – skrzypce
Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian

Bilety w cenie 35,00 zł do nabycia w kasie BDK.

 

 

***

Magdalena Idzik
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Małgorzaty Marczewskiej. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittoria Terranovy i w Londynie u Joy Mammen. Otrzymała stypendium „Promocja talentu” przyznawane przez Fundację Ewy Czeszejko-Sochackiej. W 2001 roku ukończyła we Włoszech Akademię Rossiniowską pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy.

Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu Śpiewnik domowy Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn. W swoim bogatym repertuarze artystka ma wiele partii mezzosopranowych, m.in. w takich operach jak: Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego, Jaś i Małgosia Humperdincka, Straszny dwór, Hrabina Moniuszki, Wesele Figara, Czarodziejski flet Mozarta, Krakowiacy i Górale Kurpińskiego, Łucja z Lammermooru Donizettiego, Magiczny Doremik Ptaszyńskiej, Janek Żeleńskiego, La Rondine, Madame Butterfly Pucciniego, Podróż do Reims Rossiniego, Salome R. Straussa, Carmen Bizeta, Rigoletto Verdiego. Śpiewała także rolę Hudel w musicalu Skrzypek na dachu. Partię Maddaleny w Podróży do Reims kreowała także w Pesaro na zaproszenie Rossini Opera Festival. Z zespołem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej uczestniczyła w występach gościnnych na Cyprze, w Japonii i Hiszpanii.

Łukasz Skrobek
Urodził się w 1989 roku. Student I roku studiów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Roberta Gierlacha. Laureat krajowych konkursów wokalnych. Wystąpił jako Don Giovanni w Kammeroper Rheinsberg oraz Hrabia w Weselu Figara Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej. Koncertował m.in. w Akademii Muzycznej im. Gniesinych w Moskwie i Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Lutosławskiego. Chętnie sięga po muzykę współczesną.

 

Źródło:
BDK w Lesku
Teatr Wielki – Opera Narodowa

 

- Reklama -