Podkarpackie odkrywam. Naturalnie!

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna realizuje w bieżącym sezonie turystycznym akcję z udziałem influencerów (vlogerzy z dziedzin: podróże, architektura, turystyka rowerowa) „Podkarpackie odkrywam. Naturalnie!”.

W ramach tego projektu powstało 9 filmów promujących województwo podkarpackie, atrakcje i walory turystyczne regionu. Influencerzy udostępnili swoją promocyjną produkcję filmową na kanałach youtube, a swoje podróże po województwie relacjonowali w social media (FB, Instagram).

Odcinki ukazywały się co niedzielę: Zamki, pałace i dwory; Skarby architektury drewnianej; Podkarpacka Przyroda; Rozgwieżdżone Niebo; Drezyny rowerowe i kolejki; Niepowtarzalne wino i kuchnia; Hucuły i Szlaki konne; Podkarpackie souveniry.

Dziewięć filmów podróżniczych odkrywających podkarpackie atrakcje turystyczne, dziką przyrodę, unikatowe zabytki i fantastyczne trasy rowerowe są już do zobaczenia w serwisie YouTube. Odkrywajcie razem z youtuberami Podkarpackie!

Film Kołem się Toczy pt. Tajemnicze FORTY wokoło Przemyśla i inne świetne miejsca w Podkarpackiem” odkrywa Podkarpackie dla rowerzystów – Forteczną Trasę Rowerową wokół Przemyśla oraz roztoczański odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego – Green Velo. Film ukazuje klimatyczne agroturystyki, cerkiew w Radrużu i Gorajcu, austriackie przemyskie forty, Zamek w Krasiczynie, czy Arboretum w Bolestraszycach.

 

 

Architecture is a good idea prezentuje w filmie pt. „Nieznane PEREŁKI Polski: drewniane kościółki” trzy podkarpackie zabytki architektury drewnianej – gotycki, ponad 500 – letni kościół w Haczowie, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, cerkiew w Uluczu (XVII w.) i kolorową, zjawiskową cerkiew w Świątkowej Wielkiej (XVIII w.).

 

 

Kolejny film twórców Architecture is a good idea pt. „Tajemnice polskich ZAMKÓW” odkrywa przed widzami jedną z najwspanialszych kaplic, renesansową ornamentykę i kunsztowne dekoracje sgraffitowe – wyróżniki krasiczyńskiego Zamku oraz malowniczy i romantyczny Zamek Kamieniec.

 

 

Bieszczady i podkarpacka przyroda króluje w odcinku pt. „Poszukiwania NIEDŹWIEDZIA w Bieszczadach”  youtuberów z kanału  GdzieBądź. Film ukazuje piękno południowej części Podkarpacia – szlaki górskie, karpackie buczyny, widoki na bieszczadzkie szczyty oraz unikatową podkarpacką faunę m.in. żubry.

 

 

W drugim filmie Zońki i Piotera pt. „Kiedy masz DOSYĆ MIASTA” zobaczycie także dużo bieszczadzkiego LASU i przyrody. Nie zabraknie również podkarpackich turystycznych hitów: Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej oraz Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.

 

 

W filmie pt. „Do KONIA i Białogłowy przystępuj śmiało” Zońka i Pioter wyruszają w Beskid Niski by przeżyć podkarpacką przygodę w siodle. W video znalazły się również inne atrakcje Beskidu Niskiego oraz sporo ciekawostek na temat konia huculskiego.

 

 

W kolejnym odcinku z Podkarpacia Zońka i Pioter z Gdzie Bądź powracają w Bieszczady, by oglądać imponującą Drogę Mleczną. W filmie pt. „SIEDEM TYSIĘCY Gwiazd” znajdziemy sporo ciekawostek na temat obserwacji gwiazd, samych gwiazd, oraz chociażby… ochrony nieba przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem.

 

 

W odcinku pt. „Jak smakuje Podkarpacie?” Zońka i Pioter z Gdzie Bądź przemierzają województwo odkrywając podkarpacką kuchnię i wino. W poszukiwaniu podkarpackich smaków  odwiedzają m.in. Sanok, Rzeszów, czy Kombornię. Youtuberzy próbują znakomitych fuczek, hreczanyków, proziaków oraz wybornego podkarpackiego wina.

 

 

W ostatnim odcinku z podróży po Podkarpaciu Zońka i Pioter z Gdzie Bądź przemierzają region w poszukiwaniu „łupów” – pamiątek z Podkarpacia. W filmie pt. „Wielki podkarpacki… HAUL” odwiedzają m.in. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, czy Zagrodę Garncarską w Medyni Głogowskiej.

 

- Reklama -