-4.4 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaArchiwumPociągi wracają w Bieszczady

Pociągi wracają w Bieszczady

25 czerwca po 12 latach wyruszy pociąg kursowy z Sanoka do Ustrzyk Dolnych i z powrotem, aby zdążyć na pociąg jadący do Medżilaborec na Słowacji.

Rozkład jazdy jest zdecydowanie lepszy niż pierwotnie zakładano, a wynika to z remontu torowiska wykonanego przez Kolejarzy ISE Zagórz i zwiększenia prędkości przejazdu do 50 km/h na odcinku Ustrzyki Dolne – Uherce. W ten sposób podróż z Ustrzyk Dolnych do Sanoka trwać będzie 1 godzinę, czyli tyle samo ile jedzie autobus.

W tym roku nie ma możliwości ułożenia bardziej optymalnego planu, brakuje też jeszcze jednej pary pociągów na tej linii. Ale wynika to z uzależnienia od godzin przejazdu pociągu Rzeszów – Medżilaborce przez granicę słowacką, co podlega umowom międzynarodowym i nie da się ich zmienić w tym roku, przepustowości linii oraz funkcjonowania drezyn kolejowych w Uhercach, które dobrze wpisały się w turystyczny krajobraz – Marek Andruch, starosta powiatu bieszczadzkiego.

W tym roku pociągi będą jeździć w weekend przez wakacje i będą miały bardziej charakter turystyczny. W następnym okresie przejazdy będą bardziej dopasowania lokalnych potrzeb.

 

Rozkład jazdy
Rozkład jazdy

 

Rozkład jazdy
Rozkład jazdy

 

 

Źródło: Powiat Bieszczadzki

 

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

POPULARNE

X