Pierwsze czujniki badające jakość powietrza w Bieszczadach

W Ustrzykach Dolnych dzięki staraniom Powiatu Bieszczadzkiego zainstalowane zostały 4 czujniki badające jakość powietrza.

Od dziś każdy może sprawdzić jakość ustrzyckiego powietrza dzięki czujnikom zamieszczonym w czterech miejscach:

Zachęcamy do odwiedzania stron: airly.eu/map/pl/ lub www.stolicabieszczad.pl/jakosc-powietrza-w-bieszczadach, na których znajdują się aktualne dane pomiarowe.

Dodatkowo zachęcamy do pobrania aplikacji Airly do telefonu ze sklepu google play oraz App Store.

Aplikacja Airly pozwala na:
wyszukiwanie sensorów w okolicy i śledzenie pomiarów w czasie rzeczywistym,zapamiętanie wskazanych lokalizacji, dla szybszego odnajdywania miejsc,w których często przebywasz odbieranie powiadomień push o zmieniających się poziomach zanieczyszczeń powietrza,szybki dostęp do informacji dzięki widgetowi.

Mamy nadzieję, że ta inwestycja stanie się podstawą do działań na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców naszego regionu.

 

***

Czujnik Airly: mierniki zanieczyszczenia powietrza
System Airly jest w pełni zintegrowany – od urządzeń do oprogramowania. Poprzez sensory Airly możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza.

Czujnik Airly: mierniki zanieczyszczenia powietrza
Czujnik Airly: mierniki zanieczyszczenia powietrza

Inteligentny System Monitorowania Jakości Powietrza
W skład całego systemu wchodzi sieć czujników jakości powietrza, platforma, aplikacje na system Android i iOS, dane oraz prognoza zanieczyszczeń powietrza. Platforma jakości powietrza – airly.eu/map – jest miejscem, gdzie każdy może sprawdzić aktualną jakość powietrza w konkretnej lokalizacji. Dzięki zaawansowanym algorytmom można sprawdzić na naszej platformie szczegółową prognozę jakości powietrza na najbliższe 24 godziny. Wszystkie te dane są dostępne również dla użytkowników w naszym API. Na podstawie naszych danych tworzymy miesięczne raporty dla miast i gmin. Pozwalają one poznać najbardziej zanieczyszczone miejsca w danej miejscowości, dzięki czemu możliwa jest natychmiastowa reakcja lokalnych władz.

 

Źródło: Powiat Bieszczadzki

 

- Reklama -