9.7 C
Ustrzyki Dolne
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaTurystykaOtwarcie Muzeum Przyrodniczego BdPN w Ustrzykach Dolnych

Otwarcie Muzeum Przyrodniczego BdPN w Ustrzykach Dolnych

Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że otwarcie Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego nastąpi w sobotę 13 sierpnia 2022 r. Po zakończeniu robót wewnętrznych, obiekt zyskał nowoczesny i estetyczny wygląd, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nowe ekspozycje muzealne, z interaktywnymi stanowiskami, modelami, makietami, mają na celu przedstawienie w atrakcyjny sposób walorów przyrodniczych i wartości kulturowych Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Otwarcie Muzeum Przyrodniczego BdPN w Ustrzykach Dolnych
fot. BdPN

Najmłodszych natomiast BdPN zaprasza do odwiedzenia dzikiego królestwa rysia Pędzelka – bohatera książeczki „Przygoda wielka rysia Pędzelka”. Na koniec zwiedzania ekspozycji muzealnych można będzie zaplanować górskie wędrówki przy smacznej kawie i regionalnej herbacie w klubokawiarni.

Nadal prowadzone będą prace związane z wymianą pokrycia dachowego i aranżacją otoczenia, które zaplanowane są do końca września. Całość przedsięwzięcia jest finansowana z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środków własnych BdPN.

Otwarcie Muzeum Przyrodniczego BdPN w Ustrzykach Dolnych
fot.BdPN

Muzeum Przyrodnicze czynne będzie w sierpniu od wtorku do soboty w godz. 9.00 – 17.00, a dodatkowo w niedziele: 9.00 – 14.00.

ZAPRASZAMY!

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X