19.2 C
Ustrzyki Dolne
sobota, 15 czerwca, 2024
Strona głównaWypoczynekKomunikatyOpłaty za wejście na teren szlaków oraz ścieżek przyrodniczych

Opłaty za wejście na teren szlaków oraz ścieżek przyrodniczych

Bieszczadzki Park Narodowy przypomina, że w okresie zimowym wejście na teren szlaków oraz ścieżek przyrodniczych BdPN wymaga zakupu biletu wstępu. Opłatę można uiścić drogą elektroniczną za pośrednictwem operatora płatności internetowych: bdpn.eparki.pl Na miejscu udostępniane są również poniższe punkty sprzedaży:

  • kasy parkingów: na Przełęczy Wyżniańskiej, w Wołosatem oraz w Brzegach Górnych
  • punkty informacyjno-kasowych: na Przełęczy Wyżnej oraz w Mucznem

WAŻNE! Wpływy z biletów wstępu na szlaki turystyczne finansują działalność ratowniczą GOPR! BdPN przekazuje na ten cel 15 % przychodu netto z opłat uiszczanych za wstęp na te szlaki. W przeciągu trzech ostatnich lat (2019, 2020 i 2021) na cele ratownictwa górskiego przekazano łącznie ponad 1 330 000,00 zł.

Opłaty za parkowanie pojazdów oraz wstęp na szlaki i ścieżki przyrodnicze pobierane są w gotówce zgodnie z obowiązującym cennikiem. Od 15 kwietnia 2023 r. powróci sprzedaż biletów wstępu we wszystkich punktach informacyjno-kasowych.

Dla zwiedzających bezpłatnie udostępnione są trzy toalety typu alpejskiego (Stare Sioło w Wetlinie, Przełęcz Wyżna przy punkcie kasowym, Przełęcz Bukowska) oraz sanitariaty na parkingu w miejscowości Wołosate (sanitariat czynny w godzinach pracy parkingu).

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X