Nowe inwestycje w Bieszczadach

Nowe inwestycje w Bieszczadach. Będą dwa nowe mosty na południu regionu, a dokładniej w Liskowatem. To kolejna inwestycja mostowa na drodze wojewódzkiej Kuźmina – Krościenko. Rozbudowany zostanie też fragment drogi pomiędzy nimi. Dziś, tj. 29 maja oficjalnie ruszyła budowa.

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 890 Kuźmina – Krościenko zlokalizowanych jest osiem mostów. W ubiegłych latach dzięki środkom unijnym oraz tym pochodzącym z budżetu państwa, zmodernizowano aż sześć przepraw. Przebudowa ostatnich dwóch w Liskowatem właśnie się rozpoczęła.

Prace obejmują zarówno budowę mostów, dojazdów, drogi pomiędzy obiektami, muru oporowego oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna potoku. Roboty potrwają około siedmiu miesięcy. W miejscu wysłużonych przepraw powstaną nowe, kompleksowo wyposażone w 7-metrową jezdnię i 1,5-metrowe chodniki. Bezpieczeństwo na obiektach zwiększą balustrady i bariery. Nowe mosty będą posiadały najwyższą klasę, co oznacza, że ograniczona dziś nośność zostanie podniesiona do 50 ton.

Nowe inwestycje w Bieszczadach
Starosta Bieszczadzki Marek Andruch

W uroczystym rozpoczęciu inwestycji uczestniczyli m.in. lokalni samorządowcy, dyrektor PZDW, przedstawiciele wykonawcy. Samorząd województwa reprezentował członek zarządu Piotr Pilch, który odczytał list od Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Mówiąc o nowej inwestycji Piotr Pilch podkreślał jej znaczenie dla południa regionu:

To jest kolejna ważna inwestycja samorządu województwa w rejonie Bieszczad. Bardzo istotne jest, aby poprzez poprawę dostępności komunikacyjnej tego regionu zwiększać atrakcyjność turystyczną i wpływać na ruch turystyczny w Bieszczadach, a także na rozwój gospodarczy – mówił Piotr Pilch.

 

Źródło i więcej informacji: podkarpackie.pl

- Reklama -