7.8 C
Ustrzyki Dolne
piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWydarzeniaNowa aplikacja na smartfony BIESZCZADY & GÓRNY SAN

Nowa aplikacja na smartfony BIESZCZADY & GÓRNY SAN

Odkryj dolinę górnego Sanu z nową aplikacją Bieszczadzkiego Parku Narodowego BIESZCZADY & GÓRNY SAN

Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do korzystania z najnowszej bezpłatnej aplikacji na smartfony BIESZCZADY & GÓRNY SAN, która dostępna jest już w Sklepie Play. Aplikacja opracowana jest na systemy Android i iOS, na telefony i tablety, a pobrana wcześniej będzie w pełni funkcjonalna w trybie offline także w obszarach poza zasięgiem sieci GSM. Aplikacja dostępna w polskiej, słowackiej i angielskiej wersji językowej, pozwoli odkrywać przepiękne, dzikie tereny doliny górnego Sanu, wzdłuż polsko-ukraińskiej granicy. Zachwyci nie tylko miłośników przyrody, ale także wszystkich, którzy chcą poznać historię tych miejsc.

Będziemy wędrować ścieżkami przyrodniczo-historycznymi, odkrywać ślady dawnych mieszkańców wsi Beniowa, Sianki, czy Dźwiniacz Górny. Poznamy gatunki roślin kwitnące na rozległych łąkach, czy też gatunki zwierząt zamieszkujących dolinę. Wędrówce z aplikacją towarzyszyć będzie leniwie płynący San, a niekiedy też pociąg przejeżdżający po stronie ukraińskiej.

W eksplorowaniu tych terenów pomogą piękne fotografie, panoramy sferyczne oraz modele 3D nieistniejących obiektów sakralnych, czy też dawnego dworu rodziny Stroińskich z Sianek. Dodatkową atrakcją są audiobooki przygotowane na ścieżki przyrodniczo-historyczne „W dolinie górnego Sanu” oraz „Tarnawa Niżna-Dźwiniacz Górny”.

Dolinę górnego Sanu można zwiedzać z aplikacją również na rowerze, bryczką, a także na huculskim grzbiecie, w czym pomogą mapy z dokładnym przebiegiem tras.

Aby aplikacja w pełni działała w trybie offline, wystarczy przed wyruszeniem w teren zaktualizować bazę danych w Ustawieniach.

Aplikacja została wykonana w ramach mikroprojektu pn.: Świat przyrody i kultury Karpat Wschodnich – wspólna promocja – lepsza ochrona”, współfinansowanego przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020.

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X