Muzyczna Majówka w Zajeździe Pod Caryńską

Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zaprasza do wspólnego spędzenia majówki w górach. Wiosna jest pięknym okresem do spacerów po bieszczadzkich szlakach, a wieczorny odpoczynek przy dobrej muzyce i w miłym towarzystwie jest dopełnieniem wypoczynku w Bieszczadach.

W dniach od 1 do 3 maja w Zajeździe wystąpią:

Yellow Horse – 1 maja w godzinach 20:00 – 23:00

Yellow Horse
Yellow Horse

Yellow Horse to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’ i 70’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Inspiracją do stworzenia tak barwnej kompozycji były m.in. takie sławy jak: Creedence Clearwater Revival, The Doors, Neli Young, Tom Petty, Bob Dylan, Johnny Winter, Rolling Stones, czy Lynyrd Skynyrd. Dlatego też w hołdzie powyższym legendom, prócz własnego repertuaru, Yellow Horse wykonuje na koncertach także cover’y ich największych hitów, oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu.

Założycielami zespołu są jego obecni członkowie, czyli Paweł Soja (wokal i bas), Dominik Cynar (gitara akustyczna) oraz Mateusz Krupiński (perkusjonalia). Warto dodać, że Paweł i Dominik na co dzień grają również w Steel Velvet, a Mateusz w Ciryam. Obydwa zespoły prezentują znacznie inny rodzaj muzyki, toteż panowie od dawna nosili się z zamiarem stworzenia akustycznego projektu, który byłby odzwierciedleniem ich wspólnego zamiłowania do vintage’owych dźwięków z tamtej epoki. I tak oto w 2016 roku ich marzenia przybrały postać Yellow Horse.

 

Mała Caryna – Łukasz Nowak i Adam Marańda – 2 maja w godzinach 20:00 – 23:00

Mała Caryna - Łukasz Nowak i Adam Marańda
Mała Caryna – Łukasz Nowak i Adam Marańda

Mała Caryna – Wieloletni Przyjaciele Zajazdu Adam Marańda i Łukasz Nowak – zespół głęboko zakorzeniony w polskim nurcie piosenki studenckiej. Od początku działalności, zagrali setki koncertów zdobywając ogromną przychylność publiczność.

Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Jego stałym trzonem jest założyciel i autor tekstów – Łukasz Nowak ( Pieśni Naszych Czasów )

 

Orkiestra Świętego Mikołaja – 3 maja w godzinach 20:00 – 22:00

Orkiestra św. Mikołaja
Orkiestra św. Mikołaja

Orkiestra św. Mikołaja od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie manier wokalnych, m.in. białego śpiewu. W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty strunowe: dutar i cymbały, smyczkowe – mazanki, skandynawską nyckelharpę i cała gamę tradycyjnych instrumentów dętych.

To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu. Jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim i huculskim i tym inspiracjom pozostała wierna do dziś.

 

Źródło: Zajazd Pod Caryńską

- Reklama -