Zajazd Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych zaprasza do wspólnego spędzenia majówki w górach. Jak co roku dla wszystkich spacerujących po bieszczadzkich szlakach Organizatorzy przygotowali wieczorny odpoczynek przy dobrej muzyce i w miłym towarzystwie.
W dniach od 30 kwietnia do 3 maja w Zajeździe wystąpią:
Dom O Zielonych Progach – 30.04.2019 r. godz. 20:00
Zespół znany chyba wszystkim sympatykom piosenki turystycznej i studenckiej, obecny na scenie od ponad 10 lat. Jego kariera rozpoczęła się od zdobycia wszystkich głównych nagród festiwalu YAPA 2002, od tej pory przepełnione poezją utwory Domu na stałe zamieszkały w sercach miłośników gór. Zespół złożony jest z kilkoro przyjaciół, połączonych wspólną pasją do muzyki i wędrowania. Są to Wojtek Szymański, Basia Mendyk, Bartosz „Pelton” Zalewski, i Marcin Skaba.
W piosenkach Domu o Zielonych Progach można doszukać się wielu inspiracji. Strofy wielkich poetów, jak chociażby Jerzy Harasymowicz, Wojtek Belon i Kazimierz Węgrzyn, znalazły swoje miejsce na trzech dotychczas wydanych płytach. Wakacje 2012 roku przyniosły kolejny krążek zespołu, ujmujący w dźwięki muzyki także twórczość Wiesławy Kwinto-Koczan.
Mała Caryna – 1.05.2019 r. godz. 20:00
Łukasz Nowak i Adam Marańd – to duet muzyków związanych z Grupą Caryna. Jego członkowie od lat mieszkają w Łodzi i wpisują się w jej barwną, wielokulturową tradycję.
Łukasz Nowak to autor tekstów, założyciel zespołu Caryna, twórca i współtwórca programów muzycznych: „Podróże z balladą”, „Słowiańska dusza”, „Pieśni naszych czasów”.
Adam Marańda jest absolwentem zespołu szkół muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Dołączył do zespołu w 2014 roku ubogacając jego brzmienie wirtuozerskimi partiami skrzypiec. Obaj Panowie często koncertują jako duet. Na ich występ złożą się kompozycje autorskie oraz najważniejsze i najbardziej znane utwory piosenki studenckiej, turystycznej i poetyckie.
Odpust Zupełny – 2.05.2019 r. godz. 20:00
Odpust Zupełny tworzą muzycy związani z Orkiestrą św. Mikołaja: Bogdan Bracha – śpiew i prowadzenie, lira korbowa, skrzypce, instrumenty dęte Anna Kołodziej – śpiew, skrzypce, mazanki, nyckelharpa Marcin Skrzypek – śpiew, gitara, mandola Zbyszek Kowalczyk – gitary, śpiew Jacek Warszawa – perkusja
Na repertuar grupy składają się pieśni rycerskie, patetyczne, satyryczne i wręcz frywolne, dawna „piosenka biesiadna” oraz średniowieczne i renesansowe tańce. Są to utwory polskie oraz z zamków i odpustów chrześcijańskiej Europy. Oprócz tego zespół gra również piosenki i melodie, które można jeszcze czasem usłyszeć na wyprawach krzyżowych.
W instrumentarium grupy wykorzystujemy gitary, perkusję, skrzypce, które uzupełniane są przez rzadkie dziś instrumenty z pogranicza folkloru i muzyki dawnej: mandola, mandolina, skandynawska nyckelharpa, mazanki, lira korbowa, koboz oraz bogaty zestaw piszczałek.
Grzane Wino – Zajazd pod Caryńską – 3.05.2019 r. godz. 21:00
Grzane Wino porusza się w nurcie piosenki folkowej i poetyckiej. Posiada na swoim koncie sporo sukcesów na ścieżce festiwalowej. Zespół jest na etapie przygotowania materiału na drugą płytę i promuje pierwszy album „Bieszczady”. Płyta została Debiutem Roku 2018 w Rzeszowskim Radio Centrum Politechniki Rzeszowskiej w audycji tematycznej Baza Ludzi z Mgły. Zespół wykonuje utwory Marcina Iżeli, lidera i założyciela zespołu do słów poetki z Przemyśla – Bożeny Spryńskiej. Nazwa zespołu koresponduje do muzyki, która rozgrzewa od wewnątrz jak Grzane Wino.
Źródło: Zajazd Pod Caryńską