Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych zaprasza na wystawę Żywy album przyrody

Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych zaprasza na wystawę Żywy album przyrody. Kilkadziesiąt fotografii przedstawia piękno dzikiej przyrody i bioróżnorodność przyrodniczą Polski, a zwłaszcza regionu Śląska.

Autorami zdjęć jest 36 śląskich fotografów przyrody, zrzeszonych w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Połączenie doświadczenia, umiejętności fotografowania przyrody, a także wiedza o dziedzinie, w której specjalizują się poszczególni autorzy sprawiają, iż wystawa posiada wysokie walory estetyczne i edukacyjne.

Tytuł wystawy „Żywy album przyrody” nie jest przypadkowy; użyta gra słów jest celowa i informuje o tym, że wszystkie prezentowane sceny są rejestracją naturalnych momentów życia przyrody. Ujęcia te ukazują piękno przyrody, zachęcając do częstszego i świadomego z nią kontaktu, ale także do szanowania jej praw, a podczas fotografowania – do etycznego zachowania.

Fotografiom towarzyszą opisy (w języku polskim i angielskim) wykonane przez fotografów, dotyczące miejsca wykonania zdjęcia oraz wybranego obiektu flory i fauny, a także sytuacji, w jakiej znalazł się autor i jego emocji, podkreślają edukacyjny charakter wystawy.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia muzeum, do końca lipca 2018. Zapraszamy serdecznie!

 

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

- Reklama -