-4.3 C
Ustrzyki Dolne
czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaArchiwumMajówka w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Majówka w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Komunikat turystyczny BdPN z dnia 29.04.2021 r.

W wielu miejscach BdPN leży jeszcze śnieg, w związku z tym do wycieczki trzeba się odpowiednio przygotować. Szlaki odcinkami są podmokłe i śliskie dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Wstęp do Parku jest płatny. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych. Płatność możliwa jest tylko gotówką.

Na szlakach możecie spotkać mobilne punkty sprzedaży biletów. Osoby prowadzące sprzedaż są ubrane w kolory parkowe i posiadają identyfikator ze zdjęciem. Można zakupić u nich bilet na szlaki Parku. Jest to działanie zapobiegające nadmiernemu gromadzeniu się osób w jednym punkcie.

Bilet wstępu można również zakupić za pośrednictwem strony www.bdpn.eparki.pl . Bilet zakupiony drogą elektroniczną (bilety są imienne) wraz z dowodem tożsamości należy okazać obsłudze punktu informacyjno-kasowego przy wejściu na szlak.

Parkowanie pojazdów jest możliwe tylko na naszych parkingach i parkingach gminnych. Zastrzegamy sobie prawo do ograniczania ich pojemności w celu zachowania niezbędnych odstępów i regulowania wielkości ruchu na szlakach pieszych, sanitariaty znajdujące się w pobliżu punktów informacyjno-kasowych udostępniane są bezpłatnie. Przy punktach znajdują się również kosze na opady, są to jedyne miejsca gdzie można pozostawić śmieci.

Chcąc dostać się na Tarnicę, w Wołosatem pozostawiamy pojazd na parkingu, w samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania, przed punktem informacyjnym też; a dalej jest zakaz wjazdu (możecie dostać mandat).

Wszystkie szlaki prowadzące na Połoninę Wetlińską są dostępne. Przypominamy jednak, że w zeszłym roku zmienił się przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej (mapa). Nie ma dostępu do schronu „Chatka Puchatka”.

Na terenie Parku należy bezwzględnie słuchać poleceń Straży Parku i innych służb (np. Straż Graniczna, GOPR).

W dniach 01 i 02.05.2021 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 czynna będzie Salka Edukacyjna przy parkingu w Wołosatem. Serdecznie zapraszamy!

 

****

Zasady bezpieczeństwa związane z minimalizowaniem rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 na terenie parku:

  1. Zachowaj 1,5-metrowy odstęp pomiędzy napotkanymi osobami.
  2. Na parkingach, przy punktach informacyjno-kasowych, na powierzchniach widokowych, w wiatach oraz deszczochronach należy zakrywać nos i usta przy pomocy maseczki. Obowiązku tego nie ma w lesie i na otwartym terenie.
  3. Unikaj dotykania golą ręką barier, taśm, ławek oraz innych elementów zagospodarowania turystycznego. Elementy te nie są dezynfekowane dlatego warto zaopatrzyć się w rękawice ochronne.
  4. W punkcie informacyjno-kasowym dostępny jest płyn do dezynfekcji.
  5. Unikaj dłuższego przebywania w miejscu gromadzenia się ludzi (powierzchnie widokowe, wiaty, deszczochrony czy sanitariaty).
  6. Po powrocie z parku umyj ręce.
  7. Chcąc zakupić bilet wstępu w formie bezgotówkowej skorzystaj ze strony www.bdpn.eparki.pl

Aktualnie nie ma warunków do dłuższego pobytu w górach, gdyż schroniska, hotele i gastronomia jeszcze nie mogą pracować. Wasza wizyta będzie ograniczona wyłącznie do pieszej wędrówki.

Bądźcie odpowiedzialni – w trosce o zdrowie swoje i innych!

 

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X