12.7 C
Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaArchiwumMajówka 2022 z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym

Majówka 2022 z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym

W czasie majowego weekendu zapraszamy Państwa serdecznie na szlaki i ścieżki przyrodnicze w Bieszczadzkim Parku Narodowym. W planowaniu pieszych wycieczek będą pomocne bezpłatne aplikacje i przewodniki multimedialne, które warto pobrać na telefon jeszcze przed przyjazdem w góry.
Aplikacje na telefon dostępne są za darmo na Google Play
Kiedy deszcz popsuje górskie plany, warto zajrzeć do Salki Edukacyjnej w Wołosatem (przy parkingu). Salka będzie czynna w dniach 30.04 (sobota) i 02.05 (poniedziałek), w godzinach 9.00-14.30. Tu z rodziną można obejrzeć film lub diaporamę przyrodniczą o Bieszczadzkim Parku Narodowy. Na dzieci i młodzież czeka tu wiele atrakcji, np. przyrodnicze puzzle magnetyczne, interaktywne tablice edukacyjne z głosami zwierząt oraz inne układanki. Można też napić się tutaj aromatycznej kawy lub herbaty.
Jak co roku, w okresie długiego weekendu, na szlakach obecni będą pracownicy Służby Parku i Działu Edukacji Ekologicznej. Chętnie służą Państwu wszelką informacją i pomocą.
Pytania dotyczące „Majówki 2022 z BdPN” z zakresu edukacji prosimy kierować na adres: edukacja@bdpn.pl. Natomiast pytania dotyczące informacji turystycznej prosimy kierować na adres: oie@bdpn.pl

 

Kilka praktycznych uwag.

W nadchodzący długi weekend, szlaki piesze, ścieżki przyrodnicze, parkingi i toalety będą dostępne dla zwiedzających. Szlaki odcinkami są podmokłe i śliskie – należy zachować szczególną ostrożność.

Wstęp do Parku jest płatny. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych. Zakupując bilet na miejscu płacimy gotówką. Bilety należy zachować do kontroli. Z opłat wstępu zwolnieni są mieszkańcy gmin Cisna, Czarna i Lutowiska, zgodnie z Ustawą o Ochronie Przyrody, oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Bilet wstępu można również zakupić za pośrednictwem strony www.bdpn.eparki.pl . Bilet zakupiony drogą elektroniczną (imienny) wraz z dowodem tożsamości należy okazać obsłudze punktu informacyjno-kasowego przy wejściu na szlak. Uwaga: zasięg Internetu na terenie parku nie jest najlepszy, warto zaopatrzyć się w bilety wcześniej (szczególnie trudna sytuacja jest w Brzegach Górnych, Przełęczy Wyżniańskiej, Tarnawie Niżnej i dolinie górnego Sanu)

Parkowanie pojazdów jest możliwe tylko na naszych parkingach i parkingach gminnych. Sanitariaty znajdujące się w pobliżu punktów informacyjno-kasowych udostępniane są bezpłatnie w godzinach pracy punktów.

Przy punktach znajdują się również kosze na opady, są to jedyne miejsca gdzie można pozo-stawić śmieci. Zalecamy jednak, aby zabierać śmieci ze sobą.

Chcąc dostać się na Tarnicę, w Wołosatem pozostawiamy pojazd na parkingu, w samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania, przed punktem informacyjnym też, a dalej jest zakaz wjazdu (można dostać mandat).

Przypominamy o zmianie przebiegu szlaków na Połoninie Wetlińskiej.

Trwa remont schronu turystycznego „Chatka Puchatka” bardzo prosimy o niewchodzenie na plac budowy!

 

 

Źródło: BdPN

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X