2.7 C
Ustrzyki Dolne
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaArchiwum"Leszczanie-Leszczanom" - stwórz historyczną wystawę miejską

„Leszczanie-Leszczanom” – stwórz historyczną wystawę miejską

„Leszczanie–Leszczanom” – to akcja społeczna mająca na celu pokazanie młodszym pokoleniom jak Lesko wyglądało w dawnych czasach, a konkretnie w okresie międzywojennym oraz tuż po II wojnie światowej. Różnorodność kultur i wyznań, życie i zwyczaje, religia i ważne wydarzenia – to wszystko tworzyło naszą historię, kształtowało leską społeczność. Istotne dla miasta postacie, które miały wpływ na kształtowanie się również architektury.

Naszym wspólnym obowiązkiem jest znajomość historii, przekazywanie jej z pokolenia na pokolenie, z szacunkiem do tych, którzy byli tutaj przed nami. Historię zobrazowaną pięknymi, starymi fotografiami chcemy pokazać również turystom odwiedzającym nasze miasto, a na pewno mamy czym ich zaciekawić. Dlatego pośród zebranych fotografii wybierzemy 18 sztuk, które zostaną udostępnione w przestrzeni miejskiej w plenerowych gablotach wystawienniczych na przełomie kwietnia i maja br.. Po zakończeniu akcji ekspozycja zostanie przekazana do Regionalnej Izby Pamięci w Lesku, wchodząc w skład kolekcji stałej.

Akcja prowadzona jest w ramach realizacji projektu „Lesko and Khust – history is our strength” („Lesko i Chust – historia naszą siłą”). Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020

Organizatorzy zapraszają wszystkich do włączenia się w działania. Jeśli macie w swoich szufladach zdjęcia i chcecie się nimi podzielić – zachęcamy.

Formy przekazania zdjęć:

  • w postaci skanu na adres: promocja@lesko.pl
  • oryginał/kopia w formie papierowej przeznaczonej do skanowania bezpośrednio do Urzędu Miasta i Gminy Lesko pok.105 (Biuro Promocji, Kultury i Turystyki) tel. 013 469-80-01 w.36

Fotografie zbierane będą do 31.03.2023 r.

 

 

Źródło: Gmina Lesko

 

- Reklama -
- Reklama -

POPULARNE

X