Lesko w „przestrzeniach wyobraźni” czyli dni miasta w nowej formule

Lesko w „przestrzeniach wyobraźni” czyli dni miasta w nowej formule
Lesko w „przestrzeniach wyobraźni” czyli dni miasta w nowej formule
- Reklama -

Pod hasłem „Przestrzenie wyobraźni” odbywać się będą tegoroczne Dni Leska. Po raz pierwszy w historii wydarzenia z nimi związane będą toczyły się cały miesiąc maj.

Program został tak skonstruowany, aby każdy mieszkaniec oraz turysta znalazł coś dla siebie. Nikt w tym czasie nie powinien narzekać na nudę.

Już 1 maja otwarta zostanie Galeria Sztuki Synagoga. We wnętrzach jednej z największych atrakcji turystycznych regionu będziemy mogli podziwiać dzieła bieszczadzkich twórców, a zwiedzaniu towarzyszyć nam będzie muzyka klezmerska.

Ponieważ Bieszczady to miejsce, w którym znajduje się chyba najwięcej artystów na 1 km2 w skali kraju, spotkań ze sztuką będzie co niemiara. Lesko w tym czasie stanie się prawdziwym miastem kultury. Organizatorzy przygotowali warsztaty i spektakle teatralne jakich jeszcze u nas nie było.

Prawdziwą perłą będzie występ jednego z najlepszych w Europie teatrów „żywych rzeźb” – Teatr „Carnaval” Odessa. 25 maja aktorów teatru będzie można spotkać w różnych przestrzeniach miasta, a finałem będzie przygotowany przez nich spektakl „Noc w muzeum” rozegrany wśród zabytkowych drzew parku miejskiego.

Dobra zabawa to jednak nie tylko teatr. To także muzyka, przy której każdy chce się bawić. Dlatego też do wyboru będzie koncerty disco i rock. Na scenie, ale i poza nią odbędą się spotkania z zespołami „Fanatic” , „Megustar” czy „The Endless River”. Nie zabraknie też wydarzeń sportowych, skierowanych również do osób niepełnosprawnych.

Cały program zamieszony został na plakacie.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Źródło: Gmina Lesko

 

 

- Reklama -