Łemkowyna Ultra-Trail® z metą w Komańczy

W dniach 12-14 października br. odbędzie się kolejna impreza biegowa Łemkowyna Ultra-Trail®. Trasy biegów prowadzą Głównym Szlakiem Beskidzkim, a biegaczy będzie można oglądać na starcie w Krynicy Zdroju, Iwoniczu Zdroju, Chyrowej, Puławach Górnych i na mecie w Komańczy.

Trasy Łemkowyny:

  • Łemkowyna Ultra-Trail® 150 (UTWT Discovery Race) – 150 km, +5860m/-5970m, limit: 35 h
  • Łemkowyna Ultra-Trail® 100 – 103 km, +4460m/-4460m, limit: 22h
  • Łemkowyna Ultra-Trail® 70 (Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim 2018) – 70km, +2520m/2520m, limit: 13h
  • Łemko Marathon 48 – 48km, +1400m/-1310m, limit: 8h
  • Łemko Trail 30 – 30km, +740m/-735m, limit: 5 h

Podczas Łemkowyny zawita do tej części Europy legendarny cykl Ultra-Trail® World Tour. Łemkowyna Ultra-Trail® 150 zaczyna przygodę w cyklu jako Discovery Race, ale wielu liczy na to, że będzie to dopiero początek polskiego akcentu w UTWT. Z kuluarowych rozmów wiadomo już, że w Beskidzie Niskim pojawią się naprawdę mocni zawodnicy ze świata.

Mocne zawodniczki i zawodników z Polski przyciągnie też zapewne rywalizacja na trasie ŁUT 70, na której w tym roku odbędą się Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim. Czeka nas więc rywalizacja na najwyższym poziomie!

Rok 2018 przynosi zmiany. Największą niespodzianką jest nowa trasa ŁUT 100, która zastąpi dotychczasową 80-tkę. Meta na przepięknym deptaku w Iwoniczu Zdroju po 103 kilometrach walki z Beskidem Niskim będzie zupełnie nowym doświadczeniem i świetnym przetarciem przed 150-tką, dla tych, którzy jeszcze nie czują się gotowi na takie wyzwanie.

Zmianom ulegnie też nieco procedura zapisów. Dotychczasową metodę – kto pierwszy, ten lepszy – zastąpi losowanie – pod warunkiem wypełnienia wszystkich miejsc na danej trasie w ciągu 3 dni. Ponadto na każdej trasie zostanie pula miejsc dla spóźnialskich. Pula ta zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.

Nowością w polskim świecie biegów ultra, będzie też możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy. Ubezpieczony uczestnik będzie mógł otrzymać pełny zwrot wpisowego w przypadku m. in. kontuzji, opóźnionego transportu na zawody czy określonych sytuacji życiowych. A gdyby coś złego przytrafiło się na zawodach ubezpieczyciel (UNIQA TU S.A.) pokryje m. in. koszty wizyt u specjalisty, badań diagnostycznych czy rehabilitacji.

Kochający Łemkogadżety będą mieli przy zgłoszeniu okazję do nabycia limitowanej serii koszulek oraz plecaków Columbii z łemkowskim designem w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Kibice również znajdą sporo ciekawostek w Łemkowskim sklepie online. Firma Columbia Sportswear, będąca Głównym Partnerem Technicznym Imprezy, po raz kolejny zadba też o wyposażenie ekipy znakomitych wolontariuszy, a także o komfort cieplny finisherów 150-tki, których Łemkowyna przyzwyczaiła do pięknych bluz na mecie.

Niezmienne pozostaną również niezapomniane jesienne widoki i nieprzewidywalna aura, która zdecyduje o wynikach na trasie. A zawodnikom niezawodnie towarzyszyć będą ślady łemkowskiej kultury w postaci rozsianych na trasie kapliczek, cerkwi, drewnianych chyż, czy pozostałości po wysiedlonych wioskach.

Zapraszamy.

Więcej informacji na ultralemkowyna.pl

 

 

- Reklama -