Lato w Regionach – Muczne i Trzcinica

W najbliższa sobotę, 18 sierpnia ekipa TVP3 Rzeszów z programem “Lato w regionach” odwiedzi Muczne w Bieszczadach by wziąć udział w Festiwalu Doliny Sanu. W niedzielę, 19 sierpnia dziennikarze i technicy Telewizji Rzeszów przeniosą się do Trzcinicy, gdzie w skansenie Karpacka Troja odbędzie się VIII Karpacki Festiwal Archeologiczny „Dwa Oblicza”.

Muczne – niewielka osada położona z dala od głównych dróg, otoczona lasami, jest świetnym miejscem dla turystów szukających ciszy i spokoju. Niedaleko znajduje się Zagroda Pokazowa Żubrów, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Bieszczadach. W najbliższą sobotę w Mucznem obok Centrum Promocji Leśnictwa stanie miasteczko Telewizji Rzeszów. Na ogólnopolskiej antenie TVP3 i regionalnej antenie TVP3 Rzeszów ukażą się relacje z Festiwalu Doliny Sanu. W ramach imprezy zorganizowane zostaną biegi przełajowe, pokazy działania służb ratowniczych oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Będzie można zwiedzić muzeum przyrodnicze i skosztować potraw regionalnych. Gwiazdami muzycznymi Festiwalu będą m.in. Wolna Grupa Bukowina i Orkiestra Św. Mikołaja.

W niedzielę widzowie programu “Lato w regionach” będą mogli przenieść się do odległej przeszłości. Okazją będzie VII Karpacki Festiwal Archeologiczny „Dwa Oblicza” organizowany na terenie skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła, w jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w kraju. Widzowie Telewizji Rzeszów oraz uczestnicy wydarzenia, będą mogli zobaczyć jak wyglądało codzienne życie w epoce brązu i we wczesnym średniowieczu. Organizatorzy zaplanowali także turnieje wojów, bitwy, pokazy odlewania wyrobów z brązu i zawody łuczników. Wszystko w scenerii zrekonstruowanych osad z tamtych czasów. Nie zabraknie również przedstawień inspirowanych życiem dawnych Słowian i koncertów muzyki dawnej.

Odcinki „Lata w regionach” z Mucznego w sobotę 18 sierpnia w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 10.00, 11.00, 11.45, 15.00, 17.15
Odcinki „Lata w regionach” z Trzcinicy w niedzielę 19 sierpnia w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 10.40, 11.44, 13.40, 15.48 i 17.45.

Programy będzie można oglądać także online poprzez aplikację TVP Stream, na stronie www.rzeszow.tvp.pl, w serwisach społecznościowych stacji

 

Monika Midura
Telewizja Polska S.A.
Oddział Terenowy w Rzeszowie
Tel. (17) 86 13 332

TVP 3 Rzeszów
TVP 3 Rzeszów
- Reklama -